איך תעצבו חדר ארונות מושלם

חדר ארונות

ידוע שכולם רוצים כיום חדר ארונות מושקע, אבל לא כולם יודעים איך לעצב אותו נכון. הכללים הבאים יעזרו לכם ולכן לעצב אותו טוב יותר, נכון יותר ובקיצור – מושלם. 

ביצוע מדידות בחדר 

עיצוב חדר ארונות מושלם מתחיל עם ביצוע המדידות. חשוב למדוד במדויק את שטח הרצפה, את גובה התקרה וגם לשים לב לאלמנטים כגון דלתות או חלונות, שישפיעו על בחירת הארונות ומיקומם. 

תכנון החלל 

לאחר השלמת המדידות, צריך לתכנן את החלל. צריכים להחליט לא רק כמה ארונות נרצה לבחור והיכן למקם אותם אלא גם מה יהיה המרחב בחדר, שיהיה פנוי על מנת לאפשר התארגנות מול הארונות או לידם. 

בחירת ארונות

בשלב בחירת הארונות כדאי לשים לב לדגשים כגון צבעים רצויים ומידות הארונות, אבל יש עוד כמה דברים קריטיים. למשל, האם תרצו ארונות הזזה רגילים, ארונות פתיחה או ארונות רחף. ארונות הזזה וארונות רחף ממקסמים את השימוש בחלל וגם נחשבים לאלגנטיים ויפים יותר. 

בחירת הלב של הארונות 

אחרי שאתם בוחרים את הסגנון החיצוני של הארונות, בטאו את צרכיכם מבחינת הלב (החלק הפנימי) של הארונות. כלומר, החליטו כמה שטח מדפים נחוץ לכם, כמה פתרונות תליה, האם תרצו יותר מגירות וכן הלאה. 

תכנון התאורה ומראות 

שני אלמנטים מאוד חשובים בכל חדר ארונות הם התאורה והמראות. במידה והחדר לא כולל חלונות גדולים, השקיעו בגופי תאורה שמקנים שטף תאורה עז. בנוסף, החליטו היכן יתאים לכם למקם מראה אחת או אפילו יותר. חלופה אחרת – בחרו מראש ארונות בעלי מראות מובנות. 

אקססוריז לעיצוב נוסף 

כעת הוסיפו אקססוריז של קלוס לעיצוב, למשל חיפוי דק, ווילונות לחלונות, שטיחים רכים או כל דבר אחר שנראה לכם יפה ועושה לכם טוב. 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

מהו חיפוי קירות וכמה זה עולה?

מהו חיפוי קירות וכמה זה עולה?

בעבר, חיפוי קירות נועד בעיקר לצורך שימור הקיר, הגנה עליו וחיזוק הקיר. כיום, חיפוי קירות רלוונטי עבור צורך דקורטיבי בעיקר הן עבור קירות פנים והן

קרא עוד »

ריהוט למוסדות

ריהוט למוסדות הוא בעל מאפיינים שונים מריהוט לבתי עסק או ריהוט לבית. מכיוון שבמוסדות, במיוחד מוסדות חינוך, יושבים שעות מול השולחן ולומדים, הרי שהריהוט חייב

קרא עוד »