קיצור דלתות הדף של ממ"ד לפני התקנת פרקט

דלתות הדף

דלתות הדף הן דלתות כניסה לחדרי ממ"ד. על פי תקני משרדי הבטחון והגנת העורף דלת זו לא תותקן כשהיא פונה לתוך הממ"ד, אלא אך ורק יוצאת ממנו. הסיבה לכך היא בטיחותית, על מנת שמי ששוהה בחדר ונאלץ להתמקם ליד הפתח (בחדרים קטנים יש אילוצים כאלו) לא יקבל חבטה מהדלת. לכן, נוכחותו של פרקט בחדר ממ"ד לא מצריכה את קיצור הדלת. פרזול קצה קו-הפרקט (פס מתכתי מוגבה מעט המותקן בכניסה לחדר) מתכתב עם מבנה הדלת. כאשר הפרקט מותקן לכל אורך ורוחב הבית, ללא חלוקה, נדרשת הגבהה של הדלת על ידי קיצור שלה, וזאת משום שפרקט לא בא במקום הרצפה, אלא מבוסס עליה ומונח על גבה.

ביצוע קיצור הדלת לפני התקנת הפרקט

הביצוע נעשה על סמך הפרקט שרכשתם. מנעולן מקצועי ימדוד את הדגם המבוקש וישתמש במסור ייעודי לביצוע הפעולה. חשוב לציין כי מרגע שהיא נעשתה אין לחבר אל דלתות הדף את החלק שנוסר, או להדביק חלקים אחרים. המון בעלי חיות מחמד בוודאי חושבים על הדבקה למניעת זליגת מזון משני עברי החדר, אבל הדבר יעמיד אתכם בסכנה בעת חירום. כאשר תידרשו לשהות בחדר, הדף חומר הנפץ לא רק שלא יאפשר לדבק לבצע את החיבור, אלא עלול להטיס את החלק שחיברתם לתוך המרחב המוגן בשעה שאתם בתוכו ולהעמיד אתכם בסכנת חבטות. לכן, חשוב לעמוד בקשר מלא עם המנעולן, לשתף בדגם הפרקט שרכשתם ובכך להבטיח ניסור מדויק שלא יצריך תיקונים והדבקות.

מראה עיצובי כליל ללא רמיזה לניסור

דלתות הדף מקוצרות לא ייראו שונה מדלתות שלמות למעט ממד הגובה. החלק התחתון לא ייראה מנוסר. כשהדלת תוגש לכם היא תיראה מוצר חדש מהניילונים, כשהיא מותאמת בדיוק למידת הגובה החדשה של מרחב הקיר שלשמאלו ולימינו היא תעמוד.

ביצוע פעולות אחרונות לאחר הניסור ולפני ההתקנה

  • כיוון מחדש של גומיות הדלת.
  • בדיקה שהחלק התחתון עם סימני הניסור לא מתחכך עם הרצפה.
  • בדיקה שהדלת קלה לגרירה ונוחה לתפעול בדיוק כמו במצבה השלם.

במידה ומי מתנאי השימוש הללו מופר או חש לכם מדורדר, יש לקרוא לטכנאי דלתות הדף לבדיקתן באופן מידי!

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

הדברת עכברים

מה חשוב לדעת על הדברת עכברים

כל מי שמכיר ולו במעט את תחום ההדברה יודע, שישנם תכשירים וחומרים שונים אשר משרתים אותנו לצורכי הדברה ספציפיים. כך למשל, אנחנו יכולים למצוא חומרים

קרא עוד »