דלתות מיגון

דלתות מיגון

דלתות מיגון הן דלתות שמשמשות בממ"דים. במה הן שונות מדלתות רגילות ומדוע לא ניתן להתפשר על דגם אחר של דלת? כיצד ניתן בכל זאת לשלב את הדגם האחר, אם תבקשו בכך, בהינתן שכבר התקנתם דלת כבדה? כל מה שרציתם לדעת על עולמן של דלתות מיגון מרוכז ממש כאן, במאמר זה.

מבנה דלת המיגון

המבנה יכול להיות מבוסס על רב בריח, שריונית חסם או פלדלת. במילים אחרות, מדובר על דלת בטחון שזהה במתכונתה לדלת כניסה של בית. ההבדל ביניהן הוא שכאן נדרשים כמה שפצורים כדי לייעד אותה להיות דלת של ממ"ד ולא של כניסה למבנה. יש להבריג החוצה את המנעול ובמקומו, יש לחבר את הלשון של הצילינדר לדסקית סיבובית, שכל פעם שמסובבים אותה היא משתחררת ומאפשרת לדלת להיפתח. הדבר נועד לאפשר לנמלטים נוספים מההתקפות שלא הספיקו להגיע לחדר לפני שסגרתם, לפתוח ולהיכנס בעצמם ללא עיכובים.

הטמעת דלת רגילה שאתם מעדיפים בנוסף לדלת זו

הדבר אפשרי אם אתם לוקחים בחשבון שמדובר על מפתח קדמי ולא אחורי. למה הכוונה? דלתות מיגון בהגדרה הן בעלות מפתח אחורי: נפתחות אחורנית. דלתות רגילות שיהיו לצידן ישהו מולן ועל כן יצטרכו להיפתח לתוך החדרים שלכם. לדוגמה, דלת מיגון ובחלק הקדמי שלה דלת עץ רגילה שנפתחת קדימה.

תיקון דלת מיגון שהתעקמה

הדבר בר ביצוע רק על ידי מנעולנים שהתמחו בממ"דים. לא כל מנעולן יודע ליישר כזו דלת, ויש מעט מאד כוח אדם בישראל שיידע. לכן, יש להימנע מטריקה וסגירה חזקה של הדלת שעלולה להוציא אותה מאיזון. יצאה הדלת מאיזון? קראו בדחיפות לחברת בניית ממ"דים שתשלח עובד דלתות מיגון מקצועי מטעמה לתפעול האירוע.

המלצות לבחירת דלת המיגון

בדרך כלל מדובר בדלת לבנה, אבל אם הקירות שלכם צבועים בצבע אחר, ניתן לגבש דלת באותו הצבע. כמו כן, חשוב לקבוע אותה בהתאם לגודל המפתח, ולכן על חברת בניית ממ"דים להגיע לחדר שעתיד להפוך לממ"ד כדי לדעת מהו דגם הדלת שתצטרכו מבחינת רוחב. בדרך זו תוכלו לגבש את הדלת שאתם זקוקים לה כדי ליצור מיגון בחדרכם.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

חיפוי רצפה חלק

הגיע הזמן לנסות משהו חדש ומהפכני בתפיסה שלו כדי לשפץ את הבית שלכם במינימום זמן ומאמץ. חיפוי רצפה חלק שיכול לקבל צבע וצורה ומרקם של

קרא עוד »