למה עובש הוא סכנה בריאותית?

תנאים להתפתחות עובש

יש פטריות שאותן כיף לצרוך ולאכול ויש פטריות מסוג אחר אשר נחשבות לדבר שיכול להיות מזיק ואף רעיל עד כדי סכנה של מוות. הפטריות שעליהן מדובר הן כאלה שלא נראות ולא מגיעות לגדול ולצורה של פטריה שאותן אוכלים בארוחה, כי אם פטריה שמתחילה בגודל מזערי והופכת לכדי מושבה של פטריות שמוכרת בשם עובש. מה כבר הופך את המראה הלא ממש אסתטי הזה של עושב לדבר שיכול להיות מסוכן? הבאנו כאן מאמר חשוב שאותו יש לקרוא בעיון רב ולפעול באופן מהיר ברגע בו נגלה עובש בסביבה של המגורים או זו של העבודה.

הסכנות הבריאותיות של עובש

מה כבר יכול לקרות אם נמצאים במקום שבו יש עובש? אולי יש אנשים שחושבים כי עובש הוא רק דבר שגורם למראה לא אסתטי עבור המקום שבו הוא נתגלה, אבל בפעול החרדה היחידה שצריכה להיות היא לגבי הבעיות הבריאותיות שנבגי העובש יכולים ליצור לאנשים שאר נמצאים באותה הסביבה. עבור חשיפה חד פעמית קרוב לוודאי שלא יקרה דבר, אבל במידה שנמצאים בחלל שבו יש עובש למשך של תקופה, ניתן יהיה לראות את הסימנים של השפעת העובש על הבריאות של אותם בני אדם. הבעיות הבריאותיות בדרך כלל כוללות בעיות של מערכת הנשימה, ואף בעיות חמורות יותר שיכולות להוביל אל תוצאות בלתי הפיכות בשל חשיפה לרעלנים ברמה גבוהה.

מכירים את קבוצות הסיכון

מה שחשוב לדעת בכל הנוגע לתנאים להתפתחות עובש בבית או בכל מבנה אחר שבו הוא מתקיים כי חייבים לנקות את העובש ולבצע תיקון שמוחק את האפשרות של היווצרות עובש מחדש לתקופה או בכלל. מדוע? כי ישנה אוכלוסיה שעבורה החשיפה הזו אל העובש יכולה להיות הרבה יותר קיצונית מבחינת ההשלכה על הבריאות מאשר ליתר קבוצות בני האדם. מי נמצא בקבוצת הסיכון? אנשים שסובלים מאסטמה, אנשים שלה יש מערכת חיסונית חלשה, נשים בהיריון, תינוקות ואנשים מבוגרים. כל אלה צריכים להישמע אל כללי הזהירות בצורה הרבה יותר גבוהה מכל יתר האנשים בכל הנוגע להיותם במקום שבו יש עובש, לפרטים נוספים.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

אריחים

אין כמעט בית או מבנה שלא מוצאים בו אריחים, זה יכול להיות במטבח או חדר הרחצה של בית פרטי או בשלל בניינים ומקומות ציבוריים. אריחים

קרא עוד »