מהי עששת הבקבוק?

עששת הבקבוק

המאמר באדיבות http://www.dr-anat.co.il

כמו שאנו יודעים, שיני החלב של כל אדם הן זמניות אך כמו השיניים הקבועות שלנו, הן חשובות מאוד לצמיחה, גדילה ואכילה ורגישות לעששת יותר משאר 32 השיניים אחרות. עששת אצל תינוקות ופעוטות מיוחסת ביו היתר, לבקבוק של התינוק ונקראת גם עששת בקבוק התינוק או כשמם המוכר יותר – עששת הגיל הרך. 

ילדים בכל הגילאים זקוקים לשיניים חזקות ובריאות כדי ללעוס היטב את האוכל, לדבר ולחייך חיוך יפה ומבריק המשרה רוגע ורוך לסובבים אותו ולשיניו החדשות של התינוק.

למה מסייעות שיני החלב אצל ילדים ותינוקות?

שיני החלב של הפעוט מסייעות להבטיח לנו ולו שהשיניים הבוגרות יותר יצמחו בצורה הנכונה ולאורך זמן רב ככל האפשר. חשוב ממש בתחילת הדרך להתחיל בטיפול אוראלי טוב ככל האפשר ולתת איזון וחוזק לשיניים, כדי להגן על שיני הילדים במהלך חייהם כבוגרים.

מהו גורם העששת בקרב תינוקות ופעוטות?

ישנו מושג נפוץ המוכר בעיקר להורים בתחילת דרכם והוא נקרא תסמונת "עששת בקבוק התינוק". תסמונת זו מתרחשת ברוב המקרים בשיניים הקדמיות העליונות, אבל יש מקרים שבהם גם שיניים אחרות הסמוכות מושפעות מהתופעה.

גורמים רבים ומגוונים יכולים לגרום לעששת. לא חסר סיבות כאלה אך אחת הסיבות הנפוצות היא סוכר. איך אתם שואלים? אז חשיפה תכופה וממושכת של שיני התינוק למשקאות שמכילים סוכר גורמות לעששת אצל תינוקות ופעוטות. עששת יכולה להתרחש גם כאשר מניחים את התינוק במיטה עם בקבוק, או כאשר הבקבוק משמש כמוצץ לתינוק כמו שעושים לא מעט הורים. 

מהי עששת?

עששת היא סוג של מחלה שיכולה להתחיל בחיידקים, ואלה הם הגורמים העיקריים המביאים לחורים בשיניים. חיידקים לרוב יכולים לעבור מהאם לתינוק דרך הרוק למשל. כאשר האם מכניסה את כפית התינוק  אל תוך פיה, או שמנקה בפה שלה את המוצץ של הילד שזו בעולה שגורמת באופן יותר שכיח לעששת לתינוקות ולילדים קטנים ובכך החיידקים עלולים לעבור ממנה אל התינוק ואת זה כמובן יש למנוע ככל האפשר מתינוקות שגם ככה רגישים לכל דבר שנכנס אל תוך פיהם.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

מה זה רשם הקבלנים

לפי החוק בישראל כל קבלן חייב ברישיון מתאים, הרישיון מוענק במסגרת תהליך של רישום קבלן. שורה מסודרת של תקנות קובעת את הפרוצדורה של סיווג קבלנים

קרא עוד »

צילום עיצוב פנים

ישנה חשיבות רבה לצילום עיצוב פנים, כזה שיאה באופן ראוי את אולם התצוגה וחללי הבניין המעוצבים ללקוחות הרבים. עיצוב פנים נכון הוא הרבה יותר מאשר

קרא עוד »