נעלי עבודה – הצעד הראשון לשמירה על בריאות העובד

נעלי עבודה

מנח הגוף שלנו, במהלך יום עבודה, מושפע ישירות מסוג העבודה שאנו מבצעים. כפועל יוצא, מצבים בהם התנועה מוגבלת, תנוחת הגוף אינה במצב מיטבי תגרום אי-נוחות בטווח הקצר, שיכולה בהדרגה ולאורך זמן להתפתח לבעיות בריאותיות חמורות. לדוגמה, כאבי רגליים, בצקת, התנפחות ורידים, כאבי גב, צוואר תפוס וכדומה, אלה, יכולים להיות מנת חלקם של עובדים רבים שתפקידם כרוך בעמידה ממושכת. עובדים ללא נעלי עבודה מתאימות סובלים יותר ממאמץ רב, ומחוסר גמישות בתנועה אשר מוביל, לרוב, לבעיות בזרימת הדם, דלקות בורידים, בעיות במפרקים, בעמוד השדרה, באגן ובברכיים שבהיעדר טיפול נכון יכולים להוביל, לאורך זמן, לנזק בריאותי ולעיתים אף בלתי הפיך.

המודעות לאורח חיים בריא לא פסחה גם על תחום העבודה, בהקשרים השונים של תזונה, בטיחות, תנאים סביבתיים וביגוד, כולל נעלי עבודה מותאמות. השמירה על בריאות העובדים נמצאת גבוה בסולם העדיפויות לא רק בפן האנושי, אלא, גם בפן הכלכלי. יותר ויותר מנהלים מבינים, את החשיבות ואת הצורך, לספק לעובדיהם תנאים מיטביים ולשמור על בטיחותם, בריאותם ונוחיותם במהלך העבודה. הניסיון שנצבר והוא גם מגובה במחקרים רבים, מוכיחים שוב ושוב כי עובד בריא העובד בנוחות, שווה יותר לארגון בכל מדד אפשרי אנושית וכלכלית. אחד הביטויים השכיחים ביותר להכרה, כי עובד בריא ובטוח העובד בנוחות מרבית הוא עובד טוב יותר, אלו הן נעלי עבודה איכותיות ובריאות, המאפשרות לעובדים לשמור על כף הרגל במנח יציבה נכונה ותקינה במהלך רוב שעות העבודה.

נעלי עבודה מתאימות מיוצרות לכל תחום ולכל תפקיד על פי מאפייניו, במיוחד, לשמירה מרבית על בריאות כף הרגל ועל היציבות הכללית של העובד. נעלי עבודה מתאימות ואיכותיות, מחלקות את הלחץ על כפות הרגליים באופן שווה ומאפשרות זרימה תקינה של הדם, הן מסייעות בשמירה על יציבה זקופה ותקינה ומונעות כאבי גב, וכן, שומרות על המפרקים ועל עמוד השדרה. בנוסף, נעליים איכותיות העשויות מחומרים, מתאימים, עמידים וייחודיים, שומרים גם על בטיחות העובדים ובריאותם, ומונעים פציעות מיותרות, שפשופים ויבלות וממזערים את הנזקים האפשריים למינימום. נעלי העבודה של הדור החדש מאפשרות בריאות ונוחות לצד מראה אופנתי וייצוגי.

לנוחות העובד, במהלך יום עבודה, חשיבות גדולה לעניין נשיאת משקל הגוף באופן תקין ומאוזן על כפות הרגליים, למעט היתרון הבריאותי, מאפשר הדבר עבודה יעילה יותר ופריון גבוה יותר. ישנה חשיבות גדולה להתאים את סוג הנעל לאופי העבודה ותנאיה, לדוגמא, שילוב בולמי זעזועים, מדרסים אורטופדיים, חומרים חסיני אש וכדומה. יש להבטיח כי עיצוב הנעל מאפשר זאת. לסיכום, לנעליים איכותיות וטובות, יתרונות רבים אשר שומרים על בריאות העובדים במהלך עבודתם, משפרים את נוחות העבודה וכתוצאה מכך גם את היעילות ופריון העבודה שלהם. כולם מרוויחים.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

כל היתרונות של כספות YALE

לא מעט אנשים פרטיים ובוודאי בעלי עסקים, מחזיקים בבית או בעסק שלהם כספות בגדלים שונים. שם הם שומרים כסף מזומן, צ'קים, חוזים והסכמים חשובים, מסמכים

קרא עוד »