ריהוט משרדי

ריהוט משרדי

לריהוט המשרדי מאפיינים ייחודיים הנבדלים מריהוט מטבח או שירות. במאמר זה נסקור אותם בהרחבה, וניגע גם בעיצוב הנדרש בכל משרד ומשרד. קוראי מאמר זה יוכלו לבחור את פריטי הריהוט שלהם בקלות רבה ולספק למשרד שלהם בדיוק את מה שנדרש עבורם, בהתאם לציפיותיהם הוויזואליות. קריאה מהנה!

ארגונומיה ומבניות

ריהוט משרדי ארגונומי הוא אולי הנושא החשוב ביותר במשרד שלכם. מדובר בבטיחות שלכם ובהתאמת הרהיט לשימושכם. כך, למשל, אם הכסא שלכם משמש להקלדה ממושכת, מומלץ שיהיו לו ידיות למנוחת מפרק היד, וגם משענת מתכווננת שניתן יהיה לנוח או להקליד בזוויות ישיבה שונות. זאת, לעומת כסא מטבח או אורחים שיכול להיות סטטי, ללא אלמנטים אלה. שולחן שמשמש להקלדה צריך להיות גבוה ביחס לשולחנות משרד אחרים על מנת לשמש את היושב על הכסא בגובה-עיניים של תחתית המסך, לא יותר. ישיבה גבוהה מכך עלולה לגרום לגב כפוף ולבעיות בעמוד השדרה. את הארגונומיה והמבניות מיישמים כמובן גם בבחירת השולחנות הגדולים: ישנם שולחנות המשמשים בחדרי ישיבות, לעומת שולחנות המשמשים בעמדות מזכירה. המבנה שונה, היות ובראשון ניתן להתכנס והשני משמש אדם אחד, עם תחנת עבודה אחת. הגודל הוא רק פונקציונאלי לביסוס הציוד המשרדי עליו.

עיצוב וגיבוש הצביון

עיצובו של ריהוט משרדי חייב להיעשות בדרך ייחודית כדי להצדיק את בחירתו. בעל משרד יכול לעבוד עם עיצוב בורגני המבוסס על שולחנות וכסאות מרובעים וארונות עם דגשים על הצורה המלבנית: ללא ידיות או עם ידיות מלבניות. זאת, לעומת העיצוב הכפרי המבסס מאד את הצורה הקשתית והעגולה, החל מידיות הארון ועד לרגלי הכסאות והשולחנות. הצביון של כל הקונסטרוקציה העיצובית שנבחרה עשוי להיראות עתיק, המבוסס על צבע עץ, או חדשני (עיצוב מודרני) המבוסס על צבעים כמו לבן, כסוף, אפור ושחור. ריהוט משרדי עיצובי, אם כן, יש לתכנן באופן דו שלבי, גם בסגנון העיצובי וגם בצביון הדקורטיבי.

מימוש הבחירה הלכה למעשה

את הבחירה מומלץ לבסס בחנות שייעודהּ הוא ריהוט משרדי, ולא לפנות למחוזות הריהוט הכללי, משום שרק בה תוכלו למצוא רהיטים שהם גם ארגונומיים וגם מותאמים לעיצוב שאתם מצפים לראות. בחנות זו ניתן לשלוט בבחירה שלכם גם בתמונות ריהוט שלא אהבתם לראות. שינוי בצבע הריפוד ובידיות הפרזול אפשרי בחלק מהרהיטים. הדמיית מחשב של חנות רהיטים מעין זו תחסוך לכם את ההגעה הפיזית ותאפשר לבצע את הבחירה מהבית או מהמשרד.

דגשים לפני הקנייה הסופית של הפריטים

לפני שאתם קונים, ודאו שאתם יודעים מהן המידות של הרהיטים על מנת למנוע קבלה של פריטים גדולים מדי או קטנים מדי שלא שלביעות רצונכם. ודאו שאתם מבינים מהי משמעות הפרספקטיבה של המהלך שאתם עושים. אם אתם מעצבים חדר גדול, מטבע הדברים שתצטרכו רהיטים עבים שיבלטו במרחב בעוד בעיצוב חדר קטן יידרש ריהוט משרדי דק ככל האפשר כדי לא ליצור בליטות מגושמות.