משטח גבשושיות – כל מה שצריך לדעת

משטח גבשושיות הינו משטח מקדם בטיחות שמתקינים אותו באזורים מסוימים בהם חשוב לקדם בטיחות ולהבטיח כי כל הצועדים מודעים למקום אליו הם הגיעו, כדי להעיר את תשומת ליבם ולכדי לגרום להם לחוש שינוי בכפות הרגליים. משטח גבשושיות ממלא תפקיד חשוב מאוד עבור לקויי ראייה שאינם יכולים לראות בעיניים איפה בדיוק הם עומדים וכיצד עליהם להיערך כדי להתקדם הלאה בדרך. המשטח מסביר להם בתחושת כפות הרגליים שעליהם לשקול הלאה את הדרך.

לפני מעלית, גרם מדרגות או ירידה לכביש

משטחי גבשושיות נפוצים במקומות כמו כניסה למעלית, לקראת עלייה על גרם מדרגות, לפני ירידה לכביש וכיוצא באלו. המטרה של המשח היא לקדם בטיחות ולגרום לכך שגם מי שאינו רואה בעיניו, יהיה מודע לכך שהוא עומד לפני ירידה לכביש, שמדרגות לפניו או שהוא הגיע לנקודה בה עליו ללחוץ ולהזמין את המעלית. ניתן למצוא כיום בשוק מגוון משטחי גבשושיות מסוגים שונים ומחומרי גלם מגוונים. המשותף לכל המשטחים הוא היותם משטחי נגישות שמאפשרים גם לאנשים מוגבלים לצעוד בביטחון באזורים ציבוריים, בלי לחשוף את עצמם לסכנות שונות. 

קראו על פס בלימה >>>

מה שצריך לדעת לגבי משטח גבשושיות

חשוב לדעת שיש כיום בשוק מגוון משטחי גבשושיות מחומרים שונים. פי וי סי, גומי וכדומה. כמובן שעלינו להיות זהירים לגבי ההתקנה של המשטח ולזהות בעזרת יועצי בטיחות את המקומות המדויקים בהם עלינו להשתמש במשטחים אלו. כמו כן חשוב לבחור לכל מקום את המשטח הרצוי מבחינת סוג החומר וגודל המשטחים. כך שנוח יהיה ואפשרי להתקין את המשטח במקומות הרצויים. כי נתוני השטח ופרטים אחרים משפיעים על ההתאמה של המשטחים ואופן ההתקנה שלהם בשטח. ליווי מקצועי וייעוץ על ידי מומחה יועילו ביותר.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

שיקום קירות

למה אוטמים גגות בקיץ?

אטימת הגג נועדה למנוע חדירת נוזלים. אמנם כולנו יודעים לדקלם כי החורף זו עונה גשומה, ואילו בקיץ הישראלי אין כלל גשמים. אבל למרות זאת ההמלצה

קרא עוד »