ספוג אקוסטי – מה הוא מבודד?

ספוג אקוסטי

ספוג אקוסטי מבודד בצורה טובה רעשים סביבת כלי הנגינה שאינם משתייכים לכלי הנגינה עצמו אלא באים בעקבותיו. דבר זה חשוב למנוע כשרוצים להקליט תוכן או מוזיקה בצורה איכותית וללא כל הפרעה הבאה מהסביבה.

בידוד קול אקוסטי – לוחות קצף |

לוחות קצף אקוסטיים נועדו לקלוט גלי קול בחדר בו הם ממוקמים. הם יכולים לעזור להפחית את הרעש שמגיע מבחוץ או אזור רועש, אך לא יחסום את הרעש לחלוטין. אם תניחו את הקצף של ספוג אקוסטי בצד הקיר, הקצף יספוג חלק מהרעש והתנודות, אך לא בכל אמצעי.

יש אנשים שבונים את לוח  הבידוד באמצעות קרטון או דיקט, ואז איתם, להעלות את רמת הבידוד על הקרטון – דיקט. ניתן להשתמש בלוח בנוי זה כדי לחבר את החלון עם הקצף האקוסטי הפונה אל החלונות. ניתן גם להרכיב את הקצף ישירות אל החלון אם אתם לא צריכים את החלון בכל מקרה

רעיונות לאטימת רעשים באופן לא מקצועי אך יעיל

כמה רעיונות קלים וזולים אחרים קיימים עבור אטימת רעשים דרך חלונות והם weatherstripping ו – וילונות עבים. פעמים רבות ישנם סדקים קטנים בחלונות המאפשרים לצליל לעבור דרכן. Wersterstpping יכול לעזור בטיפול בבעיה זו ובצורה די קלה יש לומר.

וילונות עבים יעזרו גם הם להפיל ולהטמיע את הקול בתוכו ואפילו שמיכה עבה מעל החלון, יכולה גם כן לעזור במקרה זה של רעיון מקורי לאטימת רעשים.

בידוד רעשים בהקלטות – למה זה חשוב?

מנתוני מחקר רבים ומגוונים עולה, בין היתר גם על אקוסטיקה ואטימת רעשים דרכה, הבינו שהכנת סביבה נוחה לנגנים או מוזיקאים, תורמת רבות לביצועים האופטימליים שלהם והיעדר חוסר רצון ונכונות לעבודה. מעבר לכם הם גם מגלים כי הגורמים התורמים לפריון העובדים כמו עיצוב חדרים אקוסטיים עדיין מתעלמים.

קיים ביקוש גובר בהרכבת לוחות אקוסטית, הידוע על ידי דיירים ואנשי מקצוע רבים, שמכירים בחשיבות הבידוד כשזו, משחקת תפקיד בחיי היומיום בעבודה ובסביבות רגישות כמו בתי ספר ובתי חולים. לפעמים השקעה על בידוד איכותי תועיל הרבה יותר.

אולי יעניין אתכם גם: פתרונות אקוסטיקה ייעודיים לאולפני הקלטה

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

סורגים

סורגים – איך לבחור?

בחירה של סורגים לבית צריכה להתבסס על שני פרמטרים עיקריים – רמת הבטיחות שהם מספקים והעיצוב שלהם. ישנן חברות רבות ברחבי הארץ שמציעות התקנה לפי

קרא עוד »