הדברה נגד נמלים – מה הדברה היעילה ומה הכי פחות

1871483-min

רבים מכירים מצבים בהם מגלים במטבח הבית נחיל של נמלים. לאחר הגילוי יש שתי אפשרויות פעולה: הדברה ביתית עצמית ו/או הדברה על ידי מדביר מקצועי. רוב האנשים שוכרים את שירותיו של מדביר מקצועי. מדוע  ומהי ההדברה היעילה ביותר? הכל במאמר זה.

 

הדברה עצמית – פחות מומלץ

רוב האנשים אינם מתרגשים מנחיל של נמלים על השיש בביתם ומחליטים לנקות את השיש מאותן שאריות של אוכל ולהשתמש בתרסיס מיוחד למיגור הנמלים. למרות ביצוע פעולה זו הם מגלים מהר מאוד שהנמלים לא עזבו את שטח המטבח והבעיה עדיין קיימת. כל זה מוביל למסקנה הברורה: הדברה ביתית נגד נמלים היא אותה הדברה הכי פחות יעילה וזאת משום שהנמלים משתייכות למושבה עליה שולטת מלכה וכל עוד המלכה קיימת, הנמלים ימשיכו לפקוד את ביתכם.

 

הדברה מקצועית נגד נמלים

הפתרון היעיל ביותר למיגור נמלים הוא הדברה מקצועית נגד נמלים. כלומר, השכרת שירותיו של מדביר מוסמך אשר יודע שהוא צריך לאתר את המלכה ולחסל אותה על מנת שהנמלים יפסיקו לפקוד את ביתכם. אותו מדביר יאתר את המיקום של קן/מושבת הנמלים, יכסה אותו בחומר אוטם (וזלין או משחה אחרת) וירסס באמצעות חומרים ידידותיים לסביבה את כל פינות הבית הרלוונטיות, אם הכוונה היא ריסוס נגד נמלים לאורך הקירות, לאורך החלונות ובמקומות אסטרטגיים נוספים. פעמים, המדביר ישתמש גם בפיתיון רעיל שיהרגו את הנמלים ויחסלו את הקן. חשוב לדעת שהריסוס נגד נמלים יעשה רק בתוך הבית והאחריות תהיה רק על מרחבים פנימיים ולתקופה של 3 חודשים.

לסיכום, הדברה נגד נמלים אשר נחשבת הכי פחות יעילה היא הדברה עצמית באמצעות ריסוס, שכן זוהי הדברה מקומית אשר אינה מחסלת את הקן ואת המלכה. בנוסף, ברוב הפעמים היא רעילה. ההדברה היעילה ביותר לעומת זאת היא על ידי מדביר מקצועי שממקם פיתיונות ומושח ג'ל מיוחד בפינות שונות של הבית.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

יועץ אינסטלציה

יועץ אינסטלציה

לפני הקמת בית או שיפוץ של נכס מסוים, נראה שבעיות האינסטלציה יצוצו מהר מאוד. כדי לשפץ או לבנות בית בצורה נכונה, תצטרכו יועץ אינסטלציה מיומן

קרא עוד »