הדברה נגד נמלים – מה הדברה היעילה ומה הכי פחות

רבים מכירים מצבים בהם מגלים במטבח הבית נחיל של נמלים. לאחר הגילוי יש שתי אפשרויות פעולה: הדברה ביתית עצמית ו/או הדברה על ידי מדביר מקצועי. רוב האנשים שוכרים את שירותיו של מדביר מקצועי. מדוע  ומהי ההדברה היעילה ביותר? הכל במאמר זה.

 

הדברה עצמית – פחות מומלץ

רוב האנשים אינם מתרגשים מנחיל של נמלים על השיש בביתם ומחליטים לנקות את השיש מאותן שאריות של אוכל ולהשתמש בתרסיס מיוחד למיגור הנמלים. למרות ביצוע פעולה זו הם מגלים מהר מאוד שהנמלים לא עזבו את שטח המטבח והבעיה עדיין קיימת. כל זה מוביל למסקנה הברורה: הדברה ביתית נגד נמלים היא אותה הדברה הכי פחות יעילה וזאת משום שהנמלים משתייכות למושבה עליה שולטת מלכה וכל עוד המלכה קיימת, הנמלים ימשיכו לפקוד את ביתכם.

 

הדברה מקצועית נגד נמלים

הפתרון היעיל ביותר למיגור נמלים הוא הדברה מקצועית נגד נמלים. כלומר, השכרת שירותיו של מדביר מוסמך אשר יודע שהוא צריך לאתר את המלכה ולחסל אותה על מנת שהנמלים יפסיקו לפקוד את ביתכם. אותו מדביר יאתר את המיקום של קן/מושבת הנמלים, יכסה אותו בחומר אוטם (וזלין או משחה אחרת) וירסס באמצעות חומרים ידידותיים לסביבה את כל פינות הבית הרלוונטיות, אם הכוונה היא ריסוס נגד נמלים לאורך הקירות, לאורך החלונות ובמקומות אסטרטגיים נוספים. פעמים, המדביר ישתמש גם בפיתיון רעיל שיהרגו את הנמלים ויחסלו את הקן. חשוב לדעת שהריסוס נגד נמלים יעשה רק בתוך הבית והאחריות תהיה רק על מרחבים פנימיים ולתקופה של 3 חודשים.

לסיכום, הדברה נגד נמלים אשר נחשבת הכי פחות יעילה היא הדברה עצמית באמצעות ריסוס, שכן זוהי הדברה מקומית אשר אינה מחסלת את הקן ואת המלכה. בנוסף, ברוב הפעמים היא רעילה. ההדברה היעילה ביותר לעומת זאת היא על ידי מדביר מקצועי שממקם פיתיונות ומושח ג'ל מיוחד בפינות שונות של הבית.