האם הפרגולות עדיין פופולריות?

האם הפרגולות עדיין פופולריות?

במדינת ישראל – מדינה ים תיכונית חמה שאין בה יותר מידי צל – רבים מחפשים את הדרך לצנן את מקום המגורים שלהם, את המרפסת או הגינה, כמו גם להצל על ראשם מפני קרני השמש החמות. ואכן בעסקים כמו גם בבתי קפה, בתים פרטיים במוסדות ציבורית ושאר מבנים נעשה מאמץ לספק צל על ידי הקמת פרגולות מעץ. אבל האם הפרגולה המוכרת עדיין פופולארית?

בעולם שמשתנה בכול זמן, ישנם יותר ויותר פתרונות חדישים שמקנים צל וסככה שמגנה על בני אדם ובעלי חיים מנגד קרני השמש כמו גם מרוחות וגשמים. בין הפתרונות החדישים תמצאו פרגולות אלומיניום שמחזיקות מעמד לאורך שנים! עוד ישנו "גזיבו" שאמור להצל מפני שמש, ואפילו אוהלים חכמים שנפתחים והופכים למחסה נייד שניתן להקים בכול מקום.

אבל מה בנוגע לפרגולות עץ?

סככות אלה אשר חייבות להבנות מעץ מלא (זאת למען עמידות החומרים לאורך שנים), הן הדרך הקלאסית לספק צל והגנה מפני חום, גשמים ורוח. כיום, תמצאו מחוברים אל מבנים פרטיים או ציבוריים מגוון קורות עץ המחוברות יחדיו בשיטת שתי וערב ומספקות הצללה חלקית או מלאה עבור הדיירים או הציבור הרחב. בכך מגנים רבים על גופם בימים חמים.

ומה לגבי הפופולאריות של המחסה?

כפי שהזכרנו, יש לא מעט שיטות אלטרנטיביות להגן על מי שנמצא במבנה ובכול זאת רבים בוחרים במבנה העץ על מנת לסוכך על מרחב חיצוני. זאת בשל היתרונות הבאים:

יופי ועיצוב – פרגולות עץ מקנות יופי בעיצוב ומראה יוקרתי לכל מבנה.

שילוב הרמוני – עץ מלא עשוי בגוונים טבעיים משתלב בהרמוניה כמעט עם כל עיצוב וסגנון של מבנים.

חוזק החומרים – במידה ונעשה שימוש בעץ מלא, כמו פרגולות מעץ גושני, הפרגולה תהיה חזקה לאורך שנים.

תחזוקה קלה – את הפרגולה אפשר לתחזק מידי מספר שנים באמצעות צביעה ומריחת חומרי הגנה מפני טפילים.

לסיכום, פרגולות עץ הייתה תמיד וכנראה גם תישאר טרנדית ופופולארית זאת בשל היתרונות הרבים הטמונים בה והיכולת לייצר מרחב מוצל יפה ומעוצב בקלות!

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

מדידת קרינה בבית ובמשרד

היום ישנם לא מעט אנשים, אשר מתעניינים בתחום של מדידת קרינה בבית ובמשרד. מדובר למעשה על פעולה חשובה שכל אחד חייב לבצע אחת לתקופה. חשוב

קרא עוד »