תכנון מסחרי – איך לעצב את בית העסק בצורה נכונה?

תכנון מסחרי

כמה פעמים קרה לכם שנכנסתם לחנות בגדים שמציעה בגדים לא רעים ואולי אפילו יפים, אך הבלאגן ששרר במקום הבריח אתכם הרחק הרחק משם? ככל הנראה רק המחשבה על כך שצריך לנבור בערימות הבגדים גורמת לרתיעה. כן, זה ברור – אנשים שנכנסים למקום מסחרי מושפעים מהמראה שלו ובמידה שהוא לא מעוצב כראוי, הם עשויים לעזוב אותו במהירות ולגשת אל המתחרים שלו.

הדבר נכון לגבי כל סוגי העסקים המסחריים – בין אם מדובר על חנות בגדים, מכולת, סופר או כל עסק מסחרי אחר, בכל מקרה, על בעל העסק לשמור על סדר וארגון ולעצב את המקום באופן שיגרום ללקוחות שנכנסים אליו לבצע רכישות. עסק שמקפיד על העיצוב, הארגון והסידור של הסחורה, ייצור רושם טוב ויגרום ללקוחות להרגיש שכדאי להם לבצע רכישה במקום.

במידה שאתם בעלי עסק מסחרי, חשוב שתכירו בחשיבות של תכנון מסחרי ועיצוב המקום. מאמר זה יציג מספר טיפים שיוכלו לסייע לכם לייצר רושם חיובי של עסק איכותי.

4 טיפים יעילים לעיצוב נכון של עסק מסחרי

ארבעת הטיפים הבאים יוכלו לסייע לכם לעצב את העסק באופן מרשים ומושך שיגרום להעלאת כמות המכירות:

1. החליטו מהו הרושם שאתם מעוניינים לייצר – חשבו אם עצמכם והחליטו מהם המאפיינים הייחודיים של העסק שלכם ואיזה רושם אתם מעוניינים לייצר. העסק שלכם יכול להיות מפונפן ויוקרתי, קלאסי, חדשני, מתוחכם, שכונתי או בסגנון אחר. לאחר שתבינו מהו הרושם שאתם מעוניינים לייצר, תוכלו לעצב את המקום בהתאם.

2. תצוגה וניקיון – כפי שצוין – מקום מבולגן יבריח את הלקוחות, לכן, יש לשמור על המקום מאורגן ומסודר באופן שיאפשר ללקוחות למצוא את מבוקשם במהירות. כמו כן, יש לסדר את ההיצע באופן שיאפשר שליפה מהירה ולשמור על המקום נקי וריחני.

3. קהל יעד – קהל היעד של העסק יכול להיות: נשים, גברים, דתיים, חילונים, בני נוער, מבוגרים, בני מעמד כלכלי גבוה, נמוך או מעמד הביניים או בעל מאפיינים אחרים. חשוב להתאים את העיצוב של המקום למאפייניו של קהל היעד.

4. ניצול החלל – לכל חלל יש יתרונות וחסרונות. יש חללים קטנים מאוד שצריכים להיות מעוצבים באופן שיגרום להם להראות גדולים יותר, יש חללים בצורה שעשויה לפגוע בהתמצאות במידה שלא מעצבים אותם באופן מסוים, יש חללים שמשדרים ניכור, יש חללים נמוכים מאוד שנותנים תחושה של מחנק ואלו הן רק חלק מהדוגמאות.

 באמצעות עיצוב נכון, יהיה ניתן לנצל את החלל בצורה הטובה ביותר ולטשטש את האזורים הבעייתיים. אם מדובר למשל על חלל קטן, יהיה ניתן להתקין מדפים תלויים שיגרמו ללקוחות להביט למעלה ולשכוח לרגעים קלים מהעומס. דרך נוספת להגדיל חלל קטן היא לצבוע את המקום בגוונים בהירים.

שיהיה לכם בהצלחה!

הטיפים באדיבות יריב בן אהרון

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

עגילים משובצים

עגילים – הסוד הוא בשיבוץ

כל מי שהולך לחנות תכשיטים או נכנס לאתר אינטרנט, יכול לראות מגוון רחב של תכשיטים משובצים, מדובר על תכשיטים לאשה אשר מלבד המעטפת שלהם, בין

קרא עוד »
רשתות לחלונות

חשיבות של רשתות לחלונות

היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים שבוחרים להתקין בביתם רשתות לחלונות. מדובר על אמצעי זול, פשוט ואפקטיבי במיוחד, עבור כל מי שמעוניין להרחיק מביתו אורחים

קרא עוד »