תבניות ליציקת עמודי בטון – מה חשוב לקחת בחשבון?

יציקת עמודי בטון

באתרי בניה ומפעלים שונים עולה לא פעם הצורך בהקמת מבנים חדשים, ארעיים או קבועים, ובתוך כך גם צורות מורכבות יותר מהיציקה המסורתית של צורת חדר מרובע. אחת מהצורות השימושיות ביותר אך שנחשבת גם למורכבת יחסית, היא יציקת עמודי בטון, בקטרים שונים ובאורכים מגוונים.

אם בהקמתם של חדרים וחללים מבטון מלאכת תכנון היציקה היא קצרה ופשוטה יחסית, הרי שבעמודי בטון מדובר בעבודה הדורשת הרבה יותר מחשבה וארגון – שכן בחללי הקירות הרבה פעמים ניתן להשאיר את חומרי הקיבוע בתוך המבנה עצמו (לרוב עץ, קרטון וסיבי מתכת), אך ביציקת עמודי בטון יש צורך בעבודה מושלמת ונקייה, שלא תשאיר אחריה עקבות בסיומה.

איך מייצרים עמודי בטון בצורה מושלמת?

כאמור בשל מורכבותה של צורת העמודים, והרבה פעמים גם בשל קוטרם וגודלם הרחב, ישנו צורך חיוני בהבאת תבניות ליציקת עמודי בטון באופן ייעודי. תבניות אלה ברובם ככולם של המקרים נבנות במיוחד לצורך מעמד היציקה, והן יכולות להיות עשויות מחומרי גלם וסוגי ייצור שונים. אז כיצד נדע לזהות תבניות איכותיות וממה חשוב להיזהר?

עמידות התבניות במעמד היציקה

בשונה מחומרים פשוטים כמו קרטון, תבניות ליציקת עמודי בטון חייבות להיות עמידות מאד ועם זאת עדיין קלות משקל. לכן, חשוב מאד לבחור בחומרי גלם המתאימים לכם ביותר ובצורה שתבטיח יציבות בכל שלב ביציקה, דוגמת PVC ואף יותר מכך – PVC בשיטת Rib Loc, העמיד בפני פגעי מזג אוויר, מכות קשות ופגעים הנגרמים כתוצאה מקרינת UV.

עמידות התבניות לאורך זמן

במקרים אחרים בהם אין צורך לעשות שימוש בתבניות ייעודי לצורכי יציקת בטון בהכרח, חשוב לשים לב שמתקיימות כל התכונות הנדרשות לצורך העבודה שלכם, בהן בראש ובראשונה עמידות לאורך זמן. כך למשל, במקרים של התקנת צינורות לצרכי ניקוז, הולכת נוזלים או גז, ואפילו לצרכים שאינם תעשייתיים כמו הצבת צינורות מגבילי שורשים השייכים בכלל לעולם הגינון, חשוב לשים לב למבנה התבנית (המשמשת כצינור, במקרה זה) ולעמידות חומרי הגלם מכל חומר עתידי שאיתו הם יבואו במגע.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

ריהוט יוקרתי למשרד

חושבים לעצב את מקום העבודה שלכם? כדאי שתדעו שעליכם לקחת בחשבון כמה דברים לפני שתתחילו בכך. השגת המיקום הנכון והמרחב המתאים למשרד שלכם, חשובים לא

קרא עוד »