פינוי בינוי מה מקבלים ומה לא מקבלים

פינוי בינוי

פרויקטים של פינוי בינוי נועדו להיטיב עם הציבור, עם הפרט ועם הכלל. זוהי האפשרות לפתור את הצפיפות הבלתי נסבלת באזורים ישנים. זוהי דרך לאומית לפתור את התיישנות התשתיות ואת המחסור בקרקע לבניה. אם הציעו לכם להצטרף לפרויקט פינוי בינוי או שאתם רוצים ליזום פרויקט מסוג זה ולפנות ליזם נדל"ן, כדאי לכם לדעת מה מקבלים ומה לא מקבלים.

מקבלים דירה חדשה, לא בהכרח את הכי יקרה

במסגרת פינוי בינוי מקבל היזם זכויות בניה נוספות. כלומר, על כל דירה ישנה קיימת באזור שקיבל הכרה כראוי להתחדשות עירונית מקבל היזם זכויות בניה לשלוש דירות או אפילו יותר. הדיירים הוותיקים מקבלים עבור כל דירה ישנה בבעלותם במתחם דירה חדשה. אך מה שהם לא מקבלים זו התחייבות לקבל את הדירה היקרה ביותר במתחם. את הדירות היקרות ביותר לרוב מוכר היזם על מנת לממן את הוצאותיו וליהנות מרווח יזמי. עם זאת, הדיירים הוותיקים מקפיצים את ערך הנכס בבעלותם לעיתים פי שתיים ויותר. על מנת למצות את כל הזכויות המגיעות לדיירים הוותקים, מומלץ להם לפנות אל עו"ד אלעד ויסטוך שייצג אותם אל מול היזמים.

מקבלים מימון הוצאות דיור

בפינוי בינוי מקבלים מימון של הוצאות דיור עד לקבלת המפתח לדירה החדשה. כלומר, היזם צריך להקצות לדיירים הוותיקים דירה בקרבת מקום או לממן הוצאות שכר דירה מרגע עזיבת הדירה ועד לקבלת הדירה המוגמרת. מה שלא מקבלים זה החזר שכירות בלתי מוגבל. הדירה המושכרת צריכה להתאים לצרכי הדיירים ולהיות דומה במאפייניה לדירה הישנה.

מקבלים ערבויות על פי חוק מכר

על היזמים להעניק לדיירים ערבויות על פי חוק מכר. הערבויות נועדו להיפרע במקרים מסוימים בלבד ולא על פי גחמה כזאת או אחרת. הערבויות נועדו למצב שבו היזם פושט רגל או שלא מצליח לסיים את הפרויקט בתנאים עליהם הוסכם.

> אולי יעניין אתכם לקרוא את המדריך רכישת דירה תמא 38

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

חימום תת רצפתי חשמלי

חימום תת רצפתי חשמלי

מהו חימום תת רצפתי חשמלי וכיצד הוא יכול לקדם את המבנה שלכם? בשנות הבצורת הידועות בסביבות 2007-2010, שורות אלה לא היו מובנות כמעט לאף ישראלי,

קרא עוד »