לוכד נחשים

לוכד נחשים עלות לשירות כה חשוב

התחושה הראשונה שתוקפת אנשים כאשר הם חושבים על נחשים וקל וחומר כאשר הם נפגשים בהם היא פחד ובהלה. הנחש הוא אחד מבעלי החיים אשר המין הארסי שלו עלול להוות סכנה לבני אדם ואף לגרום למוות ולכן הוא נחשב לאורח לא מאוד רצוי באזורים בהם מסתובבים וחיים בני אדם.

קיימים בישראל 41 סוגי נחשים כאשר רק תשעה מתוכם הינם ארסיים ונחשבים כמסכני חיים. רוב רובם של בני האדם, אינם מתמצאים בזני הנחשים ואינם יודעים להבדיל בין נחשים ארסיים לכאלה שאינם. לכן, חשוב מאוד לפנות לקבלת טיפול רפואי בכל מקרה של הכשה וכמובן לא לשכוח להזמין לוכד נחשים.

תפקידו של לוכד נחשים

לוכד נחשים הוא האדם שיש להזעיק כאשר נתקלים בנחש על מנת שהוא ימנע את הפגיעה ויסלק את המפגע מהאזור. חשוב לדעת, כי אסור ללוכד להרוג את הנחש (אלא אם כן נשקפת סכנה ממשית לחייו – כאשר הוא לא מצליח להשתלט על הנחש) אלא הוא צריך ללכוד אותו ולשחרר אותו בסביבה בה לא נמצאים בני אדם.

הלוכד הוא גם הכתובת לפתרונות עבור הרחקת נחשים. במקומות מוזנחים ובעלי צמחייה כמו גם באתרי בנייה עלולים להימצא נחשים מכיוון שקיימים שם מקומות מסתור נוחים עבורם. ללוכד ישנם מגוון פתרונות כיצד להרחיק את הנחשים מהאזור מבלי לפגוע בהם.

לוכד נחשים – כמה עולה התענוג?

המחיר אותו גובה לוכד הנחשים עבור השירות אותו הוא מספק, תלוי בסוג הלכידה אותו הוא מבצע ובהתאם לרמת הקושי שלה:

  • לכידה רגילה – כאשר מיקום הנחש ידוע ואין צורך לחפש אותו ינוע המחיר אותו יגבה הלוכד בין 450 ל – 650 ₪.
  • לכידה מסובכת – כאשר יש צורך לחפש את הנחש בשטח ולא יודעים היכן הוא מסתתר יהיה המחיר בהתאם בין 600 ל – 800 ₪.
  • לכידה בשבתות ובחגים – עבור לכידת נחשים בימי מנוחה יש לשלם תוספת מחיר והוא יהיה בין 150% עד 200% מהסכום הרגיל.
  • סריקה אזורית – במידה ויש חשש להימצאות נחשים ומוזמן לוכד נחשים לביצוע סריקה ללא לכידה הוא יגבה בין 450 ל – 600 ₪ ואם יהיה צורך בלכידה, יצטרכו להוסיף תשלום.

כפי שניתן להבין, עלות לוכד נחשים משתנה בהתאם לעבודה המתבצעת.