תאורת חירום – טיפים מאת ג'ק בר-און שרף

תאורת חירום

תאורת חירום חשובה לא פחות מתאורה רגילה וכדאי להקדיש גם לה תשומת

לב, על מנת שלא נקלע למצב בו אין אור ואנחנו  ו או הילדים /הקשישים  נרגיש אי נוחות , חשש וחרדה שניתן למנוע בקלות עם קצת תכנון ונקדשת תשומת לב.

למה?  עפ"י ג'ק בר און שרף תאורת חירום מהווה אמצעי בטיחותי חשוב, חיוני ומועיל שעשוי להציל חיים. תאורת חירום  מהווה אמצעי בטיחותי בעל חשיבות רבה שנועד לספק מענה ופתרון במצבים של הפסקות חשמל ואירועי חירום.

תאורת החירום מעניקה לכם בטחון ורוגע ן בכל מצב ואירוע חירום כמו: דליקה רעידת אדמה ,שריפה וכל מקרה אסון אחר. אמצעי תאורת החירום מיועדים לסייע לאנשים להתפנות באופן מהיר ובטוח, ולספק תאורה במקרים של הפסקת חשמל.

היכן? תאורת חירום הינה בגדר חובה במשרדים, חניונים, מפעלים, בנייני מגורים ומוסדות ציבוריים שונים וזאת משום שהיא מהווה אמצעי בטיחותי חשוב, חיוני ומועיל שעשוי להציל חיים.

הן בבתים פרטיים והן בבתי עסק יש תקלות  והפרעות בהפסקת חשמל.

בהתאם להנחיות חוק תכנון הבניה, כל מבנה במדינת ישראל זקוק ונדרש להתקין גופי תאורת חירום מקצועית.. על פי החוק בישראל יש להתקין תאורת חירום ושלטים מכוונים בנתיבי מילוט במבנים המכילים, מאכלסים ומשמשים שישה אנשים ומעלה.

דוגמא לשלט יציאה חירום לד

תאורת חירום

פתרונות:

תאורת חירום לד ניידת וקבועה מהווה פתרון חשוב והכרחי בכל בית, עסק ומפעל בישראל. תאורת חירום קבועה  מצויידת עם נורות לד קטנות אשר להם יתרונות רבים.

הן אומנם קטנות יותר מנורות ליבון, אך לנורות הלד יש יתרונות שהן חסכוניות ומספקות זמן הארה גדול ויכולת  להתנהל במשך שעות רבות ללא חשמל. נורות הלד עמידות למכות וזעזועים וזאת בניגוד לנורות רגילות.

תאורת חירום לד משלבת דקורציה יפה  המשתלבת  בעיצוב הכללי של החלל. זה אומנם משלב אסטיקה אבל מבחינה פונקציונלית זה משמש לבטיחות.

תאורת חירום  בדרך כלל מצוידת במצבר עופרת או סוללה אשר מחוברת לחשמל באופן קבוע, פעולתה פשוטה מאוד, והיא נדלקת כאשר אין חשמל, לדוגמא בהפסקות

חשמל. כאשר יש לנו הפסקת חשמל, נרצה שתאורת החירום תאיר לנו במשך כל הזמן שהחשמל אינו פועל.

בתאורת חירום במגזר הביתי, יהיה שימוש בדרך כלל בפנס או תדיאור שגם הוא מחובר באופן תמידי לחשמל, וכאשר יש הפסקת חשמל  הוא באופן אוטומטי נדלק.

כיום תוכלו למצוא תדיאורים משוכללים, בעלי קיבולת סוללה גבוהה, אשר מציע גם גם טעינה לפלאפונים, אך חשוב לזכור שכאשר אתם מטעינים את הטלפון, הסוללה תגמר מהר יותר כמו גם התאורה.

ג'ק בר און שרף ממליץ לשים תאורת חירום בכל מפלס בבית ,אם הבית מורכב ממספר מפלסים. הסלון הוא לב הבית; המקום בו המשפחה מבלה יחדיו. לכן מומלץ לשים תאורת חירום קודם כל בסלון.

ג'ק בר און שרף ממליץ לדוגמא  על  תאורת חירום עם 120 לדים, אשר ניתנת לתלייה ולקיבוע על הקיר ,כולל מעמד רצפה מתקפל  ,הארה בריאה וחסינת קרינה.

תאורת חירום ג'ק בר און

 

תאורות חירום תוכלו לרכוש במספר אתרים:

ג'ק בר און שרף ממליץ להשוות מחירים כאן (זאפ השוואת מחירים)

LAST PRICE

מחסני חשמל

מאמרים נושאים של ג'ק בר און שרף:

  • תכנון תאורה לסלון לחץ כאן
  • האם בחירת התאורה לבית ע"י מומחה בתחום היא מותרות או חלק בלתי נפרד בעיצוב הבית? לחץ כאן
  • כמה רעיונות לשימוש בגופי תאורה שקועים לחץ כאן
  • מה חשוב לדעת על תאורת גן לחץ כאן
  • ג'ק בר-און שרף מספר על עיצוב תאורה לבית לחץ כאן

 

מקצועיות איכות וחדשנות -ג'ק בר-און שרף יועץ לענייני תאורת בית וגן

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

מטבח כפרי

מטבח כפרי – כל היתרונות

לא במקרה אנשים רבים בוחרים להתקין מטבח כפרי בבית שלהם. זה נכון לגבי בתים חדשים וזה נכון לגבי בתים שעוברים שיפוץ כולל או שיפוץ של

קרא עוד »