כל מה שלא ידעתם על איתור ליקויי בניה

כל מה שלא ידעתם על איתור ליקויי בניה

מבנים רבים, הרבה יותר ממה שנדמה לנו, סובלים מליקויי בנייה שונים. לא תמיד אפשר להבחין בהם בעין בלתי מקצועית ומסיבה זו אנחנו מגלים פעמים רבות רק לאחר שאנחנו עוברים להתגורר במבנים החדשים הללו, כי אנחנו למעשה סובלים מבעיות שונות אשר קיימות במבנה. אלו יכולות להיות בעיות אינסטלציה, הן יכולות להיות בעיות מבחינת יציבות וכמובן גם בטיחות של המבנה ובמקרים מסוימים ישנן בעיות אחרות הקשורות חוקיות של המבנה. אם זה ליקויים שונים מבחינת הרישיונות, מבנים שיש עליהם צוו הריסה, מבנים שיש עליהם צו עיקול וכן הלאה.

איך מאתרים ליקויי בנייה?

אז האמת היא שאין ממש דרך לאתר את ליקויי הבנייה שאולי קיימים במבנה. במיוחד אם מדובר במבנה חדש לגמרי, כאשר הבית נראה ממש מושלם, מהניילונים ונדמה כי אין כל סיבה שמשהו אל יהיה תקין במבנה.

הבעיה היא שזה לא תמיד כך. ישנם מקרים רבים מידי אשר בהם מתברר כי המבנה המושלם לכאורה מתברר כסובל מליקויים רבים אשר לא אובחנו ולא נראו מלכתחילה.

נעזרים באנשי מקצוע מתחום בדק בית

הדרך לבדוק את המבנה החדש ולאתר בו את הליקויים אם הם קיימים עוברת דרך אנשי מקצוע אשר זה בדיוק תחום ההתמחות שלהם. כפי שכבר הבנתם, ממש לא קל ולא פשוט להבחין בליקויים אם הם קיימים במבנה. רק עיניים מקצועיות אש יודעות מאיזה כיוון להסתכל על המבנה ואיך וכיצד לבחון אותו, הם אלו אשר ייטיבו להבחין בכל תקלה או כל בעיה שיש בו.

לא קונים בית בעייתי!

גם אם המוכר של הנכס או הקבלן מוכן להישבע לכם כי הבית הוא תקין לחלוטין, הוא חדש לגמרי, הכל נעשה בו בצורה הכי טובה והכי מסודרת, עדיין לא תוכלו להיות בטוחים כי הדבר אכן כך. אל תתפתו לוותר על הבדיקה של איש מקצוע שאולי תעלה לכם עוד כסף אך היא גם עשויה לחסוך לכם הרבה עוגמת נפש ובמקרה והכול יתברר כחלק ומושלם, תיהנו מקנייה בלב שקט. זה שווה בהחלט!