כל מה שצריך לדעת על הוצאת רשיון 100ג

הוצאת רשיון 100 ג

מרבית המדינות כמו גם ישראל דורשות כי קבלנים יוכיחו הוכחת ביטוח במסגרת קבלת רישיון סחר או רישום.

רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון הוא המפיק היחידי לאישורי רישיונות בנייה 100ג' . התחום העיקרי תחתיו יש מגוון של תחומים כמו פיתוח חצרות למשל ועוד תחומים רבים.

רישוי או רישום מגנים על בעל הבית בכך שהם מסייעים להבטיח שקבלנים עומדים בדרישות הביטוח המינימליות.

אם אתה מבולבל לגבי מתי ואם קבלן שאתה שוכר צריך להחזיק ברישיון, אתה לא לבד – מידע נוסף בנושא ניתן למצוא באתר של עו"ד תומר סופר!

 לכל מדינה יש סט תקנות משלה של כללי ותקנות רישוי. רוב המדינות מסדירות לפחות כמה עסקאות שקשורות לתיקון בית, אך חלקן לא מסדירות כאלה. 

אם לקבלו אין רישיון 100 ג הוא לא יוכל להתעסק בפרויקטים בהיקפים כלכליים גדולים.

באופן כללי, רישיון קבלן כולל בדרך כלל רישום בסוכנות המוציאה את הרישיון וכולל הוכחה שהקבלן מחזיק בביטוח המינימלי ו / או בהתחייבות כנדרש על ידי העירייה. קבלן מורשה פירושו שעמד בדרישות המינימליות ביותר עבור קו העבודה הזה כנדרש.

 שימוש בקבלן או עבודה כקבלן ללא רישיון מתאים יכול לעלות לכם ביוקר.

במידה והפרויקט דורש היתר בנייה אך הקבלן לא הצליח להשיג אותו בשל היותו ללא רישיון, מפקח בניין רשאי להפסיק את העבודות עד שהוא שוכנע שקבלן מורשה השיג את האישורים המתאימים.

חשוב להוציא רשיון 100ג

בעלי בתים המשתמשים בקבלנים ללא רישיון עשויים גם למצוא מעט כאב ראש בבירוקרטיה שמתווספת אם העבודה שלא נעשתה עם קבלן שביצע הוצאת רשיון 100ג כנדרש.

חשוב לדעת:

רישיון קבלן ניתן רק לקבלן שביצע רישום אצל רשם הקבלנים. כלומר אין עוד מקום בארץ שניתן דרכו לקבל קבלן רשום חוץ מרשם הקבלנים.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

איטום בתים משותפים

איטום בתים משותפים

איטום גגות הוא דבר חשוב מאוד, בעיקר בטרם מגיעה עונת החורף הגשומה. גג מבנה אשר לא אטום באופן הרמטי ואיכותי כדי הצורך בטרם מגיעה עונת

קרא עוד »

התחדשות עירונית בקרית אונו

פרויקטים של התחדשות עירונית הם פרויקטים שמטרתם היא להפוך איזורי מגורים ישנים לאיזורים אטרקטיביים יותר למגורים. רכישת נכס בפרויקט התחדשות עירונית יכול להוות את הבחירה

קרא עוד »