למה מומלץ להחזיק ציוד כיבוי בבית

למה מומלץ להחזיק ציוד כיבוי בבית

בתחום ציוד כיבוי אש בבתים פרטיים ובמוסדות ישנו יתרון גדול למקומות שמאבזרים את כל אולמם וחדריהם ופתחיהם במיגון מסוג זה על פני מקומות שאינם משתמשים באביזרים אלו שכן משום מקום יכולה להתפתח שריפה הכי מיותרת שיכולה לקרות ומפני כך נרצה להתרחק כמה שיותר.

הצלת החיים כסיבה מספקת להחזקת ציוד כיבוי 

שריפות גדולות שהתרחשו בעולם מכל מיני אתרים למיניהם נעוצה עובדת העדר מערכות לכיבוי אש או כל כלי מיגון וציוד. נכון שבהמון מקרים גם כלים אלה אינם כבר מסוגלים לעזור אך ברוב המקרים הסיכון שווה א המאמץ ומכיוון שכך נרצה את המערכת הטובה ביותר שרק נוכל כדי שתתמודד בזמן אמת עם מצבים מעין אלו.

סמי הכבאי מוכן? 

למה חשובה ההתקנה של מערכת כיבוי אש בביתנו? ובכן, סמי כנראה לא ידע ששריפה פרצה בביתנו ולכן לסמוך עליו ברגעים כאלו היא לא הדבר החכם ביותר שנעשה. לעומת זאת איזה דבר כן נעשה שיחשב למועיל ולמעשה נכון? כבר היום לא נהסס ונזמין חברה או ציוד ולו הקל ביותר שיתן לנו בזמן אמת את העזרה הראשונה שאותה נצטרך ובאמת שאז היא תהיה קריטית לנו יותר מכל.

גלאי עשן | לרכוש כבר אתמול

גלאי עשן במקרים אלו יכול לתת לנו ספייס עצום למקרה הצורך. הוא אמנם לא מפעיל את מערכת כיבוי האש אך כן מתריע בפנינו לפני התלקחות על התפתחות כזו או אחרת במחינת עשן המתקרב ובא.

אביזר חשוב ביותר שחובה שיהיה בבית הוא המטף.  הוא מאפשר השתלטות מיידית על האש בשלבים המוקדמים של השריפה ומונע את התפשטותה. רצוי לרכוש מטפים מכמה סוגים כשכל אחד מהם מתאים למצבים כאלה ואחרים. חשוב מאוד לשמור על תקינות המטף כדי שברגע האמת יעבוד כמו שצריך. לפני הרכישה חשוב לוודא שהוא חתום עם פלומבה עליו ושהשעון המותקן עליו מכוון לצבע הירוק. אם עשיתם בו שימוש, יש להחליפו באחר אלא אם חלפה לה שנה מיום הקניה ואז נרצה שאיש מקצוע יעיף מבט כדי לראות שהמטף תקין ומוכן לפעולה.

לעוד מידע בקרו באתר של צבי בן משה


Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...