מניעת שריפות

מניעת שריפות

ברור לכל שבטיחות במבנים ובבתים פרטיים הינה צורך ממשי. אחת הסכנות העורבות למבנים הינה סכנת השריפה. שריפה יכולה לסכן את חיינו אך במידה ונצליח להימלט מהשריפה או שלא נימצא במבנה בעת השריפה היא יכולה לכלות את רכושנו. אחת הסיבות הנפוצות לפריצת שריפה הינה רשלנות עקב טעויות תמימות במהלך ההתנהגות השגרתית שלנו. 

תחום מניעת השריפות הינו תחום רחב, במאמר זה אנסה לתת כמה דגשים כיצד ניתן למנוע שריפות להאט אתה תפרצותן ולהשתלט עליהן בזמן.

פרגולות ודקים

במידה והזמנתם מתקין פרגולה או דק או שכבר יש לכם דק קיים, בקשו מהמתקין או צבעו בעצמכם את הדק או הפרגולה בצבע מעכב בערה. במצב חירום שימוש נבון זה בצבע מעכב בערה יכול להבדיל בין נזק לנפשות ולרכוש לבין קריאה מספיק מהירה למכבי האש כדי לכבות את השריפה בזמן. כמו כן ישנם בשוק צבעים מעכבי בערה גם לרהיטי עץ השוכנים בתוך הבית.

החזיקו מטף קטן בהישג יד

המקום המומלץ ביותר להחזיק בו את המטף הינו במטבח. שריפות במטבחים הינם נושא שכיח. החזקת מטף לכיבויאש במטבח יכולה לחסל את השריפה ממש בתחילתה.

וודאו כי מערכת החשמל תקינה

אם מערכת החשמל בבית שלכם ישנה, הזמינו איש מקצוע שיבדוק שאין שקעים ומפסקים שאינם תקינים. שקעים ומפסיקים לא תקינים הינם פצצה מתקתקת. את תקינות השקעים ניתן לבדוק על ידי חיבור מכשיר חשמלי אליהם אך אם השקעים או המפסקים נראים שבורים או שרופים, עדיף שלא לבדוק אם הוא עובד וישר להחליפו.

התקינו גלאי עשן הפועל על סוללות

גלאי עשן הינו דרך מעולה לאתר שריפות בזמן. גם כאשר המבנה ריק והחשמל קפץ גלאי העשן יופעל בתחילת השריפה וימנע את התכלות תכולת המבנה והמבנה עצמו.

דאגו לדרך מילוט

כדאי לדאוג לדרך מילוט, בעת שריפה נרצה למגן חלק מהבית באמצעות בטון מעכבי בעירה Srafim. איטום זה לטובת עיקוב התפשטות השריפה יאפשר לנוכחי המבנה להגיע לאזור בטוח ולהמתין לכוחות ההצלה.

איטום צנרת דליקה

מומלץ לאטום את הצנרת הדליקה שבבניין מפני אש על ידי שימוש בבטון או בחומרים הנכונים.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

משכנתא לפושטי רגל

הדרך היחידה לקבל משכנתא לפושטי רגל היא במידה ויש לכם נכס אותו תוכלו לשעבד כנגד המשכנתא המבוקשת. כידוע הליך פשיטת רגל ידרוש מכם להתמודד עם

קרא עוד »
דגשים לעיצוב חנויות מוצלח

דגשים לעיצוב חנויות מוצלח

עיצוב חנויות מוצלח יכול להשפיע המון על תקופת החנות. אם בעבר לא הושם דגש משמעותי בעיצוב חנויות ובתי עסק, הרי שהיום כבר לא ניתן להסתדר

קרא עוד »