האם ניתן לעשות תמ"א 38 בצורה ירוקה?

רבים מתושבי ארץ ישראל לא בהכרח יודעים מהו תמ"א 38. אם אתם מתכוונים לשפץ את הבית שלכם או להוסיף עוד חדר או שניים לבית, כדאי מאוד שתדעו מהו תמ"א 38 והאם תוכלו לבנות חדרים על חשבון המדינה, קראו עוד באתר https://www.greenplanning.co.il.

האם ניתן לעשות תמ"א 38 בצורה ירוקה?

אם חשבתם לבנות בנייה ירוקה בתמ"א 38, לא בטוח שתקבלו לכך את האישור המיוחל. בניה ירוקה עדיין נחשבת כסוג של מותרות, שלא בהכרח יהיו רלוונטיות בהמשך אלא אפיזודה חולפת. כאשר אתם מדברים על תמ"א 38 בכפוף לבנייה ירוקה, תצטרכו לדבר עם העירייה מכיוון שהסיבות משתנות מפעם לפעם ויש לבצע תכנון ירוק ותמ"א 38 רחב ומקיף.

בניה ירוקה וחברתית

יתרונות הבנייה הירוקה חורגים מכלכלה וסביבה, והוכחו כמביאים גם השפעות חברתיות חיוביות. רבים מהיתרונות הללו הם סביב בריאותם ורווחתם של אנשים העובדים במשרדים ירוקים או גרים בבתים ירוקים.

עובדים במשרדים ירוקים, רושמים עלייה של 101 אחוז בציונים הקוגניטיביים (תפקוד המוח), כמו שמובא התרשים שערך בית הספר לבריאות הציבור של הרווארד, ומרכז המצוינות באוניברסיטת סירקוז, וכן בית הספר לרפואה SUNY Upstate, 2015 

בנייה ירוקה בחו"ל

WorldGBC והמועצה לבנייה ירוקה של דרום אפריקה, הקימו פרויקט משותף לפיתוח מסגרת, המאפשרת שילוב של סוגיות חברתיות-כלכליות מורכבות בכל מערכת דירוג של בנייה ירוקה בעולם.

כך שגם בעולם כולו מבינים רוב חברות הבנייה, כמה חשובה היא עבודה ירוקה, גם לעובדים, גם לחיים וגם לסביבה האווירית, שכנראה חייבת לעבור טיהור קפדני, כדי שתוחלף בסביבה בריאה הרבה יותר. 

אם גם אתם חשבתם לבנות בית בצורה המסיונרית, כדאי שתעשו חושבים ותעברו לבנות רק בבנייה ירוק. החיים שלכם כנראה יראו הרבה יותר טוב כאשר הבנייה ירוקה סביבכם.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...