מהמגלשה ועד לנדנדה – מה צריך בחצר גן הילדים שלכם

משחקי חצר

אצלנו בחצר

גן שעשועים או חצר לילדים זה בילוי קלאסי זול מאוד ומהנה במיוחד עבור ילדים שיכולים להעביר שם בכיף כמה שעות טובות. במידה ואנו רוצים לבנות אחד משלנו יש כמה מתקנים שצריך בחצר הילדים שלכם.

אז מה צריך?

קודם כל אנו רוצים לבדוק מה גודל השטח אשר בו מתוכנן להבנות חצר הילדים, לפי מדידותיו של השטח נוכל לדעת כמה מתקנים ניתן להכניס ובאיזה גודל, צריך לשמור על מרחק סביר בין המתקנים (שהנדנדה לא תתיקע במגלשה לדוגמא) בכדי שיהיה מרחב ובכך נימנעה מפציעות ונבטיח מקסימום בטיחות לילדים בחצר. 

מתקני החצר

לאחר שמדדנו את השטח ישנם מספר מתקנים לילדים שניתן להניח בחצר הילדים. מגלשה היא הראשונה אך מגלשה כוללת בתוכה קודם כל מתקן אשר יעודו הוא להביא את הילדים בחצר מהקרקע אל פתח המגלשה. בחלק הזה אפשר לתת לילדים לעלות על סולם המעוצב יפה, או חבל הנשען על לוח עץ ובעזרת משיכות ידיים ודחיפות הרגלים הילדים יוכלו לעלות מעלה ובנוסף מפתח את חוזקם. לאחר שעלו הילדים והגיעו אל מגלשה שגם אותה ניתן לעצב בצורות ודוגמאות שונות למשל פתוחה או סגורה, בצורת ספירלה עם או פלטה ישרה, את הבחירה נעשה לפי טעמנו ולפי העדפת הצרכן.

איזה עוד מתקנים אפשר?

מתקן נוסף שמשמח ילדים בגני שעשועים אילו הם הנדנדות. גם נדנדות לילדים מגיעות בסוגים שונים ורצוי לשים מספר סוגים להפקת הנאה מירבית מהחצר. לדוגמא להציב בחצר מספר נדנדות קלאסיות עם חבל המבוחרות למוט ברזל בגודל המתאים לאחד או יותר בכל פעם. צורה נוספת של נדנדה היא נדנדה שמחוברת לאדמה בצורת אופנוע או סוס שגם עליה יכולים הילדים להתנדנד, צורה נוספת ויעילה לא פחות הינה נדנדה אשר כל אחד יושב בקצהו של המתקן ודוחף עם הרגלים כאילו שנעמד ובכך מורידים ומעלים זה את זה, הנדנדה הזו מצויינת כיוון שיכולים הורה ובנו לחלוק מתקן יחדיו. 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...