קונסולה לבית

קונסולות לבית

תהליך עיצוב הבית הוא מיוחד ומהנה במיוחד, כי הרי אין דבר יותר כיף מלבלות בשופינג של פריטי ריהוט ואקססוריז מעוצבים לבית. אבל אם עדיין לא החלטתם איזה פריט עיצובי יוכל להתאים לפינה הריקה והבולטת בכניסה לבית, כדאי ששקלו להוסיף קונסולה לבית שתשלים את הפן העיצובי שעמלתם עליו כל כך הרבה זמן. כיום ניתן למצוא קונסולות לבית בסגנונות ועיצובים שונים ומגוונים, ולכן כדאי להכיר את הסוגים השונים של הקונסולות המעוצבות וכך להחליט איזו קונסולה היא המתאימה לכם ביותר.

מהי קונסולה?

לפני שנרחיב על הסוגים השונים של קונסולות לבית, נעניק רקע קצר וכללי אודות הקונסולה שהפכה להיות פריט עיצובי והכרחי לכל בית. למעשה ניתן לומר כי הקונסולה קיבלה שם מודרני ומעניין יותר, כיוון שבעבר היא הייתה מוכרת בשם קומודה. בין אם החלטתם לקרוא לה קונסולה או קומודה, מדובר על ספרייה בגדלים ועיצובים שונים המשמשת לאחסון פריטים שונים, ולכן היא נהדרת להצבה בכניסה לבית או בחלל חדר האורחים בבית.

סוגים של קונסולות לבית

  • קונסולה בסיסית – זוהי קונסולה הכוללות מעין מדף רחב וצר העומד על רגליים גבוהות, ולכן ניתן לומר כי מדובר בשולחן מוגבה ומעוצב המשמש להנחה של פריטים שונים כמו מפתחות, טלפונים, ספרים וגם פריטי אקססוריז מעוצבים.
  • קונסולה עם תאים – שדרוג של הקונסולה הבסיסית שנועד להעניק פרקטיות גבוהה יותר, ולכן המדף הצר כולל מספר תאים מחולקים המשמשים לאחסנה של פריטים בצורה מסודרת. התאים יכולים להיות מעל או מתחת למדף, בהתאם להעדפה אישית של הדיירים והצורך הפרקטי שלהם.
  • קונסולה מוארכת – קונסולה כזו נראית למעשה כמו ספרייה צרה ומעוצבת, כיוון שהיא כוללת מדפים ותאים רבים ולכן מדובר על קונסולה גבוהה התופסת חלק נכבד מהקיר עליו היא מוצבת.

כיצד לבחור קונסולה מתאימה?

כיוון שקיימים סוגים ועיצובים רבים של קונסולות לבית, מומלץ להתאים את סגנון הקונסולה לעיצוב הכללי של הבית וכן גם לצורך הפרקטי הקיים.