איך מתבצעת עבודת שיקום בטון בגובה?

שיקום בטון בגובה

בטון או 'צמנט' הוא חומר חזק מאד שנועד בעיקר לצרכי בנייה. הבטון נוצר מתערובות של חול, מים ומלט והוא חומר חזק שעמיד נגד מים, חום, קור ותהודה. עם זאת באקלים ים תיכוני שבו מרבית המבנים נבנים באמצעות החומר החזק הזה – מזג האוויר והאקלים חייבים תוספות של בידוד למבנה. למעשה, כמעט בכל העולם ובאזורים שבהם מתבצעת בנייה מבטון – יש צורך בבידוד, בעיקר בארצות שבהן קיים אקלים קיצוני שעלול לפגוע באיכות המבנה. 

במקרים כאלה וכל עשור בערך, מבצעים מומחים שיקום מבטון בעיקר בגובה (ראו כאן), זאת במבנים שבהם דרוש חיזוק איטום הגג/ מבנים שחייבים הגנה מפני תהודה רעש ולחות/ מבנים שממוקמים באקלים שנחשב קיצוני/ מבנים ישנים שדרושים מיד פעם שיפוץ ותיקונים.

אז כיצד מבצעים עבודות שיקום בטון?

עבודות כאלה מתבצעות בגובה בדרך כלל בשל העבודה שיש לאטום את הגג, לחדש את הצבע של הקירות, לאטום סדקים בבטון ובקירות ולבצע שיפוץ כללי של אמצעי האיטום או להניח אותם מחדש במבנה. 

מומחים בעבודות בגובה מאבחנים את המבנה, בודקים את כמות הסדקים ואת גודלם, בודקים את התשתיות ואת הצנרת, סוקרים את הצבע שעל הקירות ואת המצב הכללי של המבנה, והכל באמצעות כלים מיוחדים לעבודה בגובה כמו סלי הרמה, מנופים, רתמות, ציוד סנפלינג וכולי. העבודות חייבות להתבצע לאחר תכנון קפדני של השיפוץ ותיאום מושלם עם הלקוח ועם הסביבה. 

באמצעות מומחים אפשר לשפר מאד את איכות החיים במבנה, להעלות את ערך הנכס וליצור איכות חיים טובה ונעימה. 

> מידע מקצועי ופרטים נוספים ניתן לקבל באתר http://s-israel.co.il!

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

איטום בתים משותפים

איטום בתים משותפים

איטום גגות הוא דבר חשוב מאוד, בעיקר בטרם מגיעה עונת החורף הגשומה. גג מבנה אשר לא אטום באופן הרמטי ואיכותי כדי הצורך בטרם מגיעה עונת

קרא עוד »