איך מחשבים אחוזים

חישוב של אחוזים הוא דבר מאוד חשוב ובהרבה תחומים ונושאים יש צורך בחישוב של אחוזים. נראה שכמעט אין תחום שבו לא נדרש לחשב אחוזים וזהו כנראה ידע שכל אחד חייב לדעת את בסיסו, אף על פי שהיום באינטרנט יש לא מעט מחשבונים לחישוב אחוזים. עדיין לימוד איך מחשבים אחוזים? הוא דבר מאוד חשוב.

האחוזים למעשה מחושבים על ידי הוצאת מספר החלקים מתוך 100, זוהי בעצם דרך פשטנית לתאר חישוב אחוזים וכמובן שיש כל מיני חישובים שונים שקשורים לאחוזים, הכל בהתאם למה שאתם בדיוק צריכים לחשב עם אחוזים.

הנה למשל דוגמה פשוטה: על מנת לחשב אחוז יש להכפיל את ערך החלק ב-100.

לדוגמה: אם יש לי פשטידה חתוכה ל-4 חתיכות שוות, אז 25% מהפשטידה יהיו חתיכה אחת. .לכן, אם הייתי מחשב את האחוז של 4 חלקים ב-100, זה יהיה 25%. אם הייתי מחשב את האחוז של 4 חלקים של העוגה מתוך כל ה-5 חלקים של העוגה, הם יהיו 80%.

למה חשוב לדעת חישוב אחוזים?

חישוב אחוזים היא בעיה מתמטית נפוצה בה נתקלים תלמידים בשיעורי המתמטיקה שלהם כמו חוקי חזקות. זהו גם מושג חשוב בעסקים ובפיננסים והוא מאוד נפוץ בתחומים אלו.

יש סיבות רבות לכך שחשוב ללמוד ולדעת אחוזים ולכן גם תלמידים בבית ספר לומדים אחוזים מהסיבה שהם ייתקלו בשימוש באחוזים בהמשך חייהם. אם למשל כשבעתיד הם ייקחו הלוואה מהבנק וייצטרכו לדעת אם ההלוואה הזו כדאית להם, כיצד לנהל את ההוצאות שלהם על ידי חישוב של אחוזים של הוצאות מסויימות מכלל הסכום שהם מוציאים ובכך לדעת באיזה הוצאות יש לטפל, ועוד. 

ישנם סוגים שונים של חישוב אחוזים ודרכים שונות לחשב אחוזים. חשוב להכיר אותם וללמוד אותם היטב כדי שנוכל להיעזר בהם בבעיות שעלינו לפתור בנקודות שונות בחיים שלנו.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

פיגומים

פיגומים

אחד החלקים החשובים ביותר בתהליך בנייה, בין אם מדובר בתהליך של בניית מבנה חדש או שיפוץ מבנה ישן,שדרוגו או אפילו ביצוע תיקונים בחזית החיצונית שלו,

קרא עוד »