איך לבחור חדרי ילדים מעוצבים?

איך לבחור חדרי ילדים מעוצבים?

העיסוק בעיצוב חדרי שינה לילדים הוא מהותי כיוון שהמטרה היא לרכוש רהיטים מעוצבים ויפהפיים התואמים את גילם. הילדים מביעים את רצונותיהם ואת שאיפותיהם וההורים בודקים את הנושא על כל רבדיו ועושים בדרך כלל את המיטב עבורם.

כשעוברים לבית חדש או כשמבצעים שיפוץ מאסיבי בוחנים הרבה מאד אפשרויות כדי לקלוע לעיצוב הנכון ביותר עבור כל ילד.

חדרי ילדים מעוצבים 

רומיקס עדים לכך שבמקרים רבים ההורים נעזרים במעצבי פנים המאפשרים להם הצצה לאין ספור קוים עיצוביים כדי לבחור את העיצוב הנכון ביותר לכל ילד. מכיוון שכל ילד הוא עולם ומלואו ויש לו תחומי עניין ייחודיים, השאיפה היא ליצור חדרי ילדים מעוצבים אשר הנושא שלהם הוא הקונספט הנבחר. 

זו הסיבה שרואים חדרים רבים המעוצבים בקונספט הנבחר כמו בצבעים של קבוצת כדורגל ספציפית, סרטי דיסני אהובים, חיות ועוד. 

נקודות בסיסיות בעיצוב חדרי ילדים 

הפריטים שיונחו בחדר אמורים להיות תואמים באופן פרופורציונלי לגודלו של החדר כך שלא יתפסו את כל המרחב או לחילופין יהיו מעטים מדי בחדרים גדולים. בהתאם לגילו של הילד רוכשים מיטת נוער או מיטה וחצי בגוונים הדומיננטיים שנבחרו לכל חדר. כמו כן ארון שיהיה מספיק גדול עבורו, שידה למשחקים ומיקום לטלוויזיה או למחשב, שולחן ועוד .

כל אחד מהפריטים הללו הוא אסתטי ומעוצב וכולם יחד יוצרים הרמוניה יפהפייה של חדר מעוצב, נוח  ויוצא דופן בנראותו. 

נושא הבטיחות חשוב מאד בכל חדר ילדים ולכן יש להקפיד ולרכוש מוצרים שהם בטיחותיים ובעלי תו תקן כמו לדוגמה בחדר המותאם לזוג אחים שישנים במיטת קומתיים.

עיצובו של החדר כרוך גם בחשיבה על התאמתו בעוד שנה, שנתיים ואף יותר. חלק מהפריטים הם מודולריים כך שאפשר יהיה בעתיד לבצע שינויים כלשהם כדי להתאימם לילדים בוגרים יותר. 

השלמת עיצובו של החדר באמצעות אקססוריז 

רכישת אקססוריז משנה את האווירה בחדר מקצה לקצה ומעניקה לו אופי מיוחד. לדוגמה שטיח שאגי עבה בצבעה של המיטה, ווילונות אטומים בגוונים תואמים, המונעים את חדירת קרני השמש לחדר הילדים היוצרים גם אינטימיות בחדר זה.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...