רעיונות לשדרוג המרפסת שלכם

איך תבחרו ריהוט גן למרפסת שיישאר לאורך זמן

אנשים רבים נהנים לשבת במרפסת שלהם, ליהנות מהבריזה ומהאוויר הצח ופשוט לנקות את הראש מכל המחשבות והטרדות השונות של חיי היום – יום. אך על מנת ליהנות מכל היתרונות האלו, צריך קודם כל להתארגן על ריהוט גן עשוי אלומניום מוברש שהוא ברמה גבוהה. אין שום טעם לרכוש ריהוט לא איכותי, שיתפרק אחרי הגשם הראשון או שידהה כבר אחרי חודש אחד בשמש. מומלץ להשקיע פעם אחת בריהוט איכותי ומקצועי, שיוכל לשרת אתכם לאורך השנים. ניתן היום למצוא בשוק לא מעט סוגים שונים של רהיטים למרפסת ולגינה, חלקם עשויים מפלסטיק, אחרים עשויים מעץ, אך מי שבאמת רוצה להשקיע לטווח הרחוק, צריך לרכוש לעצמו רהיטי גינה שעשויים מאלומיניום. מדובר על חומר גלם חזק ועמיד, קל משקל, אינו רגיש לחלודה או למזיקים ואינו מושפע במיוחד במקרני השמש הלוהטות. לכן אין ספק כי זוהי ההשקעה הטובה ביותר.

טיפים לבחירת ריהוט גן למרפסת

קודםכל, כאשר מחפשים ריהוט למרפסת, יש צורך להתאים את גודל הריהוט לגודל המרפסת. יכול להיות שתמיד חלמתם על ערסל ישיבה ענק ומפנק, אך לא בטוח שהוא ישתלב היטב במרפסת הקטנטנה שלכם. לכן חשוב מראש לעשות את הבחירה הנכונה, למדוד את גודל המרפסת ולתכנן היטב לפני הקניה.

השלב הבא הוא כמובן לבחור את סוג הרהיטים שתרצו להתפנק בהם. אנשים רבים למשל, בוחרים ברהיטי עץ קלאסיים, אשר מעניקים תחושה כפרית ומרגיעה. הבעיה היחידה בזה, היא העובדה שעץ אינו נחשב לחומר גלם עמיד במיוחד. רהיטי עץ אומנם משרים אווירה נעימה ומיוחדת, אך הם מאוד רגישים למזיקים, לרטיבות ולקרני השמש. לכן על מנת להשאיר אותם במרפסת, יש צורך לבצע תחזוקה שוטפת הכוללת שימוש בשמן מיוחד וציפוי בלכה שתגן על הרהיט מפני לחות.

הרבה יותר פשוט יהיה לרכוש ריהוט גן העשוי מאלומיניום (מומלץ לבדוק שולחן נפתח לגינה מחומר חזק ועמיד), אשר נחשב להרבה יותר עמיד ויציב לאורך זמן. רהיטים אלו קלי משקל, כך שניתן בקלות להזיז אותם ממקום למקום. הם אינם רגישים לחרקים ומזיקים, אינם רגישים ללחות ולטיפות הגשם ואפילו קרני השמש לאיצליחו להזיק להם. הם אינם מצריכים תחזוקה מיוחדת ולכן מהווים את הבחירה האידיאלית.