איך להשתמש בדבק קרמיקה?

כמעט בכל בית ישראלי ניתן למצוא אריחי קרמיקה במטבח, בסלון, באמבט, שירותים ועוד חללים. בכדי שאלה יהיו מקובעים כנדרש, יש לעשות שימוש בדבק קרמיקה המתאים והטוב ביותר. דבק איכותי, כזה שיבטיח שלא תיתכן התרופפות של האריחים לאחר זמן קצר.

למה אנו כל כך אוהבים אריחי קרמיקה?

אריחי הקרמיקה עשויים מחומרי גלם מסוימים כמו חרסינה, יכול להיות זה גם חרס, הם מגיעים בשלל צבעים, גוונים וטקסטורות, מיועדים הן לחיפוי רצפות והן קירות, חיפוי פנים וחוץ והם יוצרים אווירה נהדרת בבית. לא בכדי כה הרבה ישראלים מעדיפים אותם כשיטת חיפוי. כל אריח ומאפייניו הוא, ישנם עמידים וחזקים יותר, ואלה גם המומלצים מבין כל כולם, על מנת שלא ישחקו בעת ניקוי ומגע עם חומרים.

איך משתמשים בדבקים?

הדבקים בין היתר נבדלים ביניהם ברמת הצמיגיות, הזמן בו הם מתקשים, ואפילו לכל דבק טמפרטורה משלו. עם חלקם ניתן להדביק אריחי קרמיקה לטווחי זמן ארוכים, וחלקם מתאימים להדבקה זמנית, כלומר לאחר פרק זמן מסוים אפשר להסירם, כל זאת תוך עשיית שימוש בחומר ייעודי.

הבדלים נוספים בין דבקים לקרמיקה

דבקים בעלי רמת מיצוק גבוהה מתייבשים מהר יותר, יכולת ההדבקה שלהם גבוהה מאוד, וניתן ליצור מהם תערובות שונות. דבקי קרמיקה חייבים להיות עמידים בפני תנאי אקלים משתנים, בפני רטיבות, ואם הם נמצאים בחוץ עליהם גם להיות עמידים בפני שמש ותנאי חום, ולכן הדבקים האקריליים הם הטובים ביותר להדבקת קרמיקה.

מה קורה כשרוצים להחליף את האריחים?

מידי פעם אנו רוצים להתחדש באריחים חדשים, ולכן בהחלט קיימת דרך להסיר את הישנים, באמצעות דבק מסוג אקרילי, בעזרתו ניתן לפרק את הדבק הקיים. כעיקרון, הדבקת קרמיקה באמצעות דבקים שונים היא עבודה לאנשי מקצוע מיומנים.

למידע נוסף וייעוץ מקצועי פנו אלינו עוד היום – חברת א.צ. שיווק והפצה.