ג'ק בר-און שרף מספר על עיצוב תאורה לבית

ריצוף פורצלן

ישנם אנשים האומרים ”איני צריך מעצב תאורה לבית, אני יודע לבחור לבד את השנדליר אבל כאן חשוב להדגיש כי מעצב תאורה אינו מתעסק רק במראה של גופי התאורה. החלק המרכזי בעבודתו של מעצב תאורה לבית הוא השימוש הנכון באור. ללא תלות במבנה ובצורה של גוף התאורה יש ללמוד כיצד לעשות שימוש נכון באור. אור מגיע בגוונים רבים, ולכל אחד יש את התכונות הייחודיות שלו. מעצב התאורה משתמש באור על מנת ליצור תחושה מרחבית, תאורה עיצובית ותאורה משרתת משימות. אך עבודתו של מעצב התאורה מתבססת על פילוסופיה שלמה.

כאשר הומצאה הנורה החשמלית, כל המחשבה הייתה על השימוש הפרקטי. בזכותה יכולנו להאיר את הבית בחשכה ולא להיות תלויים בנרות. אך במשך השנים התפתחה ההבנה שלנו לגבי תאורה והיא הפכה להיות כלי עיצובי בשירות האדם. היום אנו מבינים כי לתאורה ישנה השפעה גדולה על כל החוויה האנושית והיא חלק בלתי נפרד מהעיצוב. לתאורה יש השפעה על מצב הרוח שלנו וכל התחושה שבה אנו תופסים את המרחב.  מעצב תאורה לבית מבין את השפעות התאורה ויודע כיצד לרתום את התאורה על מנת לשפר את חוויית המגורים.

אור ותפיסת המרחב

כאשר אנשים פונים לשירותיו של ג'ק בר-און שרף על מנת לעצב עבורם את התאורה, הם מסיימים מופתעים. לפעמים קשה להם להצביע במדויק על מה השתנה, אבל כל התחושות האנרגטיות של הבית יכולות להשתנות באמצעות עיצוב תאורה נכון. למשל לפעמים אנשים אומרים ”הבית נראה יותר גדול“. זוהי אחת הדוגמאות הטובות ביותר של השפעת התאורה על התפיסה האנושית  – באמצעות תאורה אנו יכולים להשפיע על תפיסת המרחב. לכן אין זה מפתיע לשמוע אנשים אומרים שלאחר העבודה של ג'ק בר-און שרף הבית נראה יותר גדול. אם הבית שלכם מורכב מחללים קטנים ותרצו לתרום לתחושת המרחב, תאורה חזקה ובהירה עשויה לחולל פלאים.

”כאשר אני מעצב תאורה לבית אני שואף להעניק לכל חדר את התחושות המתאימות לשימוש של החדר. למשל בחדר שינה אנו רוצים תחושות נעימות ומרגיעות אשר יאפשרו לנו לנוח ולהירדם בקלות. כל העיצוב צריך להתגייס למען המטרה הזו, והתאורה היא חלק מזה. לעומת זאת עבור הסלון נרצה רמה אנרגטית גבוהה יותר ותחושה של חמימות… אלו הם שיקולים מרכזיים בעיצוב תאורה לבית“, מסביר ג‘קי.

לפעמים קשה להסביר את הצורך במעצב תאורה. ההבנה האמיתית של הצורך בעיצוב ניתנת להבנה רק כאשר רואים את ההבדל של הלפני ואחרי. גם האנשים שהיו ספקניים פתאום מבינים את התחושות המזמינות של הבית; פתאום רואים איך יותר נעים לשבת ולראות טלוויזיה; כיצד חדר הרחצה שלהם מרגיש יותר מפנק וכיצד קל להם לעשות פעולות שונות בצורה יותר טובה בזכות התאורה. בעבר לא הייתה מודעות גדולה לנושא, אבל היום בכל עיצוב של של בתים נעזרים במעצב תאורה.

מקצועיות, איכות וחדשנות -ג'ק בר-און שרף יועץ לענייני תאורת בית וגן.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

עששת הבקבוק

מהי עששת הבקבוק?

המאמר באדיבות http://www.dr-anat.co.il כמו שאנו יודעים, שיני החלב של כל אדם הן זמניות אך כמו השיניים הקבועות שלנו, הן חשובות מאוד לצמיחה, גדילה ואכילה ורגישות

קרא עוד »

עיצוב פנים מודרני יוקרתי

כאשר מדברים על עיצוב פנים מודרני אנו מדברים למעשה על שם כולל של מגוון סגנונות עיצוב המתאימים לרוח התקופה ואפילו למאה השנים האחרונות שקדמו לה.

קרא עוד »