האם אנשים עדיין תולים תקווה בהגרלות מחיר למשתכן?

הגרלות מחיר למשתכן

כל אחד מאיתנו אוהב לזכות בהגרלות, כל אחד מאיתנו אוהב לדעת שהוא זכה בפרס, גם אם מדובר בחמישה שקלים, זה ללא ספק עושה טוב על הלב ועל הנשמה, זה ללא ספק מעלה חיוך ומשפר לנו היום שלנו.

אחת כמה וכמה, נכון הדבר כשמדובר בהגרלות מחיר למשתכן. מרבית האנשים אשר ניגשים להגרלות מסוג זה,בדומה להגרלות אחרות, עושים את זה מרצון ומתוך כוונה לזכות. אם הם מצליחים, אז אין ספק שהם שמחים, הרי לא מדובר בהגרלה רגילה, כאן מדובר על הגרלה שמאפשרת להם לזכות באפשרות לרכוש דירה במקום בו הם רוצים (על בסיס ההגרלה אליה הם נרשמו), בתנאים אטרקטיביים, הרבה יותר מאלה שמציע להם השוק.

עכשיו השאלה היא, האם אנשים עדיין תולים תקוות בהגרלות מסוג זה, האם הן עדיין הכרחיות, האם הן עדיין רלוונטיות בשוק הדיור הישראלי.

התשובה לכך איננה חד משמעית. אומנם הממשלה והשרים היו שמחים לומר שהציבור נותן אמון מלא בתוכנית והיא מצליחה, ואין ספק שמדובר בסיפור הצלחה סוחף, אך יחד עם זאת, צריך לומר, נכון שלא מעט אנשים ממשיכים להירשם לתוכנית ומקווים לעלות בהגרלה בשביל שהם יוכלו לרכוש דירות במחיר מוזל, על פי תנאי התוכנית. אך עם זאת], כפי שנוכל לראות מיד, יש גם כאלה שפחות מרגישים חיוביים לגביה.

בלא מעט מקרים, אנחנו יכולים לראות שאנשים זכו והחליטו לפרוש מהתוכנית. בין אם זה בגלל תנאי התוכנית, ובמיוחד בגלל שבחלק גדול מההגרלות, הזוכים יוכלו ליהנות מהדירה שלהם רק בעוד מספר שנים. צריך לזכור, בכל התקופה הזאת, הם לא יכולים לרכוש דירה אחרת,הם צריכים להמשיך לגור בשכירות או אצל ההורים שלהם (אם יש להם נכס משלהם, הם לאיכולים להשתתף בהגרלה).

נקודה נוספת,לא מעט שכונות של מחיר למשתכן אינן עומדות בתנאי התוכנית, בלא מעט מקרים אנחנו שומעים על דירות שהמפרט שלהן איננו דומה בהכרח למה שהוצג לזוכים בתחילה. זה יוצר מצב, שאחרים אשר חשבו להשתתף בהגרלות, החליטו לסגת מהן כתוצאה מכך.

תוכלו לקבל מידע גם על משכנתא מחיר למשתכן בכתובת https://zochim.co.il/article/mortgage/54/

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...