פסנתרים

פסנתרים

פסנתרים, הם מכלי הנגינה המשמעותיים ביותר בעולם המוזיקלי מאז ומתמיד. פסנתר הוא גם כלי נראה וראווה שגונב את ההצגה בכל מקום בו הוא נמצא. מחפשים פסנתר לעצמכם? יש לנו כמה טיפים לספר לתת לכם.

פסנתרים – יתרונות הנגינה בפסנתר: נוירופלסטיות 

החשיבות שיש לנגינה על פסנתרים, היא היכולת של המוח ליצור ולארגן מחדש קשרים סינפטיים, במיוחד בתגובה ללמידה או ניסיון או בעקבות פגיעה. במונחים פשוטים יותר, נוירופלסטיות היא היכולת של המוח לשנות צורה ותפקוד – במיוחד כאשר היא מעוררת על ידי פעילות גופנית.

נגינת הפסנתר, משנה את המוח בצורה חיובית 

מחקרים מראים, שמוזיקה מעוררת את המוח באופן ששום פעילות אחרת לא עושה. בזמן שאתם מנגנים יצירה על הפסנתר, אתם מוסיפים חיבורים עצביים חדשים, אשר מעניקים למוח שלכם צורות תקשורת אחרות. 

אז בזמן שאתם חושבים שאתם רק עובדים על יצירת פסנתר קשה במיוחד, אתם גם משפרים את הזיכרון, תשומת הלב, הדיבור, השפה, כישורי המרחב והמתמטיקה ואפילו את היכולת להעביר רגשות קוליות.

ראו גם: מחיר פסנתר כנף

יתרונות הנגינה בפסנתר: שיפור ציוני המבחנים וביצועי בית הספר 

לאנשים הלוקחים שיעורי פסנתר, יש התפתחות קוגניטיבית כללית ומרחבית טובה יותר מאשר תלמידים שאינם לוקחים שיעורים. תלמידי חטיבות הביניים והתיכון, קיבלו ציונים גבוהים בהרבה במבחנים סטנדרטיים מאשר אם היו מעורבים במוזיקה אינסטרומנטלית. 

לקחתם שיעורי מוזיקה כילדים? יש לנו חדשות טובות לומר לכם: תוכל לשמר מידע בהרצאות שלכם במכללה בצורה הרבה יותר טובה מאשר שאר החברים שאיתכם.

בעולם יותר ויותר תזזיתי, חשוב מתמיד להיות מסוגלים להתמקד. הוכח, כי נגינת הפסנתר מסייעת בשיפור הריכוז, המסייע בכל תחום בחיים. ילדים שלומדים פסנתר במשך שנתיים ומעלה, זוכרים 20% יותר מילות אוצר מפי חבריהם.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...