תכנון בית פרטי

תכנון בית פרטי – לעשות את זה בצורה נכונה

אחת הבעיות של בעלי בתים פרטיים היא, שהם לא מנצלים נכון את השטח ואת התנאים שעומדים לרשותם. יש להם אפשרות להקים בית כפי שהם רוצים, בתנאים שהם רוצים, בהתאם כמובן לגובה התקציב שעומד לרשותם, ויחד עם זאת, הם עדיין לא מתכננים אותו בצורה נכונה, מה שמובילבסופו של דבר לידי כך שהאפקטיביות של הבית היא לא גבוהה, השימוש בו לא נעשה בצורה אופטימאלית.

תכנון בית פרטי זו אומנות בה מתמחים אדריכלים ומעצבים. לא כל אחד יודע כיצד לקחת שטח מסוים ולתכנןאותו בצורה נכונה, כך שהוא ינוצל באופן אופטימאלי, כך שיהיה ניתן לבצע בו שימושבצורה אופטימאלית. להבדיל מדירות בבניין מגורים, אשר בדרך כלל, התכנון שלו דומהבכל דירה ודירה, הרי שבבית פרטי זה שונה, כאן אפשר לעשות מה שרוצים, כאן אפשר לשחקעם התכנון, להתאים אותו בצורה מלאה לצרכים שלנו, להתאים אותו בצורה מלאה ליכולותשקיימים בשטח וכמובן לתקציב שעומד לרשותנו.

כאמור, התכנון מתבצע על ידי אדריכלים ומעצבים כאשר הם עובדים על פי מה שעומד לרשותם. הם יכוליםלהתבונן על השטח, וביחד עם מי שאמור להיות בעלי המבנה, להחליט כיצד לתכנן איךלבנות את המבנה במקום.

ראשית, צריך להחליט איזה חלק מהשטח יהיה בנוי ואיזה חלק ממנו יישאר לצורך גינה, חצר, חנייה או כל דבר אחר.

שנית, צריך להחליט כמה קומות יכלול הבית, והאם הוא יכלול מרתף וגג. או שהבית יתחיל מקומת קרקע.

שלישית, צריך להחליט כיצד יחולקו הקומות השונות. זה אומר, איפה יהיה הסלון, איפה יהיו חדרי השינה, איפה המטבח ועוד.

אנחנו צריכים לקחת בחשבון עוד נקודות בשלבי התכנון, למשל, כיצד כל קומה תחולק, כיצד החלקים יחולקו, איך נקים בו את המערכות השונות, בין אם זה מיזוג אוויר, מים, חשמל, גז וכדומה, וכיצד אנחנו נשלב בין החלק הבנוי לחלק הלא בנוי.

חשוב להדגיש, כשמבצעים תכנון כזה צריך לקחת בחשבון שלא יהיה בו שינוי במשך זמן רב ולכן אנחנוצריכים להתייחס לצרכים שלנו כארוכי טווח.