הכנת תיק שטח – מה זה ולמה הוא חשוב?

1395493-min

כשניגשים לתכנן פרויקט מסוים, בין אם הוא פרויקט ציבורי, פרטי או אחר, יש צורך לקבל אישורים שונים מהרשויות, זאת על מנת שיהיה ניתן להפעיל את המקום ולהשתמש בצורה חוקית ובטוחה.

בין היתר, נדרש לקבל אישורים שונים מרשויות כיבוי אש. מדובר על אישורים שמאפשרים לאכלס את המקום בצורה בטוחה. בלי אישור זה, המבנה יעבוד בצורה לא חוקית, שכן הוא עלול להיות מסוכן למי שאמור להשתמש בו. זה נכון לגבי מבני מגורים, מבנים תעשייתיים, מסחריים ואחרים.

על מנת לקבל אישור מרשויות כיבוי אש, צריך להכין תיק שטח של המקום, תיק שאמור לספק תמונה מלאה מה בדיוק נמצא במקום, מה יכול לשמש את הדיירים או העובדים שמשתמשים במבנה, במקרה שפורצת דלקה, איך אפשר לנהוג במקום כאשר יש צורך להפעיל שירותי חירום ועוד.

אלה דברים חיוניים, מאחר ובלעדיהם יהיה מאוד קשה להפעיל את המקום בצורה טובה ובטוחה בשעת מקרה. למשל, אם פורצת שריפה, אז יודעים בדיוק לאן צריך ללכת, כיצד אפשר לפנות את האנשים ועוד.

איך מכינים תיק שטח

הכנת תיק שטח מתבצעת על ידי אנשי מקצוע שמתמחים בתחום או על ידי חברת הנדסה עם נסיון. מדובר על אנשים בעלי ידע בתחום של בטיחות אש ומכירים היטב את המבנה. מדובר על תהליך לא פשוט, מאחר והוא דורש הרבה מאוד תשומת לב מצד כל הגורמים שעוסקים בעניין.

התהליך חייב להתבצע בצורה מהירה אך יסודית, זאת על מנת לקבל את האישורים הנדרשים כמה שיותר מהר, בשביל שיהיה ניתן להפעיל את המבנה בהקדם וללא איחורים. צריך לקחת בחשבון, כל איחור עלול לעלות לא מעט כסף ולגרום לדחייה בתהליך העבודה. לכן מי שמכין את התיק, מתחייב שיהיה מוכן תוך מספר ימים.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

מי מתקן ארונות הזזה?

מי מתקן ארונות הזזה?

היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים, אשר יעדיפו לתקן את הארון שלהם, במקום לזרוק אותו ולרכוש אחד חדש. אומנם אנו חיים בעידן שבו הרבה יותר

קרא עוד »

כלים סניטריים

במסגרת השיפוצים שאתם עושים בבית התחלתם לחשוב גם על רכישת כלים סניטריים חדשים? אין ספק שאתם צודקים. בסופו של דבר, כאשר נכנסים לחדר רחצה כזה

קרא עוד »
דלתות כניסה מעוצבות

דלתות כניסה מעוצבות

דלתות כניסה מעוצבות יגיעו בדרך כלל מפלדה או עץ  – כשהכוונה לדלתות כניסה לכל סוגי המבנים: בתים פרטיים, בניינים ועסקים. וכמובן שהרעיון של דלת מעוצבת

קרא עוד »

כל הזכויות שמורות - אין להעתיק או לשכפל את התוכן ללא אישור.