הכנת תיק שטח – מה זה ולמה הוא חשוב?

1395493-min

כשניגשים לתכנן פרויקט מסוים, בין אם הוא פרויקט ציבורי, פרטי או אחר, יש צורך לקבל אישורים שונים מהרשויות, זאת על מנת שיהיה ניתן להפעיל את המקום ולהשתמש בצורה חוקית ובטוחה.

בין היתר, נדרש לקבל אישורים שונים מרשויות כיבוי אש. מדובר על אישורים שמאפשרים לאכלס את המקום בצורה בטוחה. בלי אישור זה, המבנה יעבוד בצורה לא חוקית, שכן הוא עלול להיות מסוכן למי שאמור להשתמש בו. זה נכון לגבי מבני מגורים, מבנים תעשייתיים, מסחריים ואחרים.

על מנת לקבל אישור מרשויות כיבוי אש, צריך להכין תיק שטח של המקום, תיק שאמור לספק תמונה מלאה מה בדיוק נמצא במקום, מה יכול לשמש את הדיירים או העובדים שמשתמשים במבנה, במקרה שפורצת דלקה, איך אפשר לנהוג במקום כאשר יש צורך להפעיל שירותי חירום ועוד.

אלה דברים חיוניים, מאחר ובלעדיהם יהיה מאוד קשה להפעיל את המקום בצורה טובה ובטוחה בשעת מקרה. למשל, אם פורצת שריפה, אז יודעים בדיוק לאן צריך ללכת, כיצד אפשר לפנות את האנשים ועוד.

איך מכינים תיק שטח

הכנת תיק שטח מתבצעת על ידי אנשי מקצוע שמתמחים בתחום או על ידי חברת הנדסה עם נסיון. מדובר על אנשים בעלי ידע בתחום של בטיחות אש ומכירים היטב את המבנה. מדובר על תהליך לא פשוט, מאחר והוא דורש הרבה מאוד תשומת לב מצד כל הגורמים שעוסקים בעניין.

התהליך חייב להתבצע בצורה מהירה אך יסודית, זאת על מנת לקבל את האישורים הנדרשים כמה שיותר מהר, בשביל שיהיה ניתן להפעיל את המבנה בהקדם וללא איחורים. צריך לקחת בחשבון, כל איחור עלול לעלות לא מעט כסף ולגרום לדחייה בתהליך העבודה. לכן מי שמכין את התיק, מתחייב שיהיה מוכן תוך מספר ימים.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...