עורך דין למכירת נכס

מכירה של נכס מקרקעין היא עסקה גדולה שאסור להקל בה ראש. בין אם אתם אנשי נדל"ן ממולחים ומנוסים ובין אם אתם הולכים למכור נכס לראשונה בחייכם חשוב להיות מיוצגים על ידי עורך דין מקרקעין מנוסה שילווה אתכם בהליך. יש לא מעט שלבים בתהליך בהם עורך הדין צריך ללכת אתכם ובמיוחד אם מדובר בחברת נדל"ן הזקוקים לעורך הדין להכנת חוזים למשקיעים, שותפים, לקוחות ועוד. עורך דין למכירת נכס ילווה אתכם בהליך המכירה של הנכס, ייצג אתכם מול עורך הדין של הקונה וכמובן יכין את זיכרון הדברים והסכם המכר הסופי עליו הצדדים יחתמו לצורך ביצוע העסקה.

הכנת החוזה בין הצדדים

השירות העיקרי של עורך הדין מהצד של מוכר הנכס הוא להכין את המסמכים החוקיים למכירת הנכס. בדרך כלל הצד המוכר הוא זה שקובע את התנאים ברובם והצד הקונה עובר על החוזה ומבצע תיקונים בהתאם לצורך. לאחר מכן עורך הדין מהצד המוכר מוודא שאין הערות הפוגעות במוכר או עשויות לפגוע בו בטווח הארוך שאחרי מכירת הנכס ומלווה את הצדדים עד לחתימה על העסקה. לאחר מכן ילווה עורך הדין את המוכר והקונה בשלבי העברת הבעלות של הנכס ויבצע את העברת הבעלות מול רשות מקרקעי ישראל.

בדיקה ותשלומים של מיסים

מכירת נכס לרוב כרוכה בתשלום מיסים והיטלים שונים. לדוגמה מס שבח הידוע הנגזר מתוך סכום הרווח של הנכס מרגע הקניה שלו עד יום המכירה שלו. כאמור עורך דין מקרקעין מנוסה יסייע למוכר בהפחתת מס השבח בצורה חוקית על ידי הצהרה על הוצאות שונות הקשורות לנכס, כאלה שאולי המוכר לא ידע אם נחשבים לצורך ההצהרה. במילים אחרות: היצמדו לעורך דין מקצועי ומנוסה ותשמרו על עצמכם לא רק בהליך המכירה ובחוזה מול הקונה אלא גם מול רשויות המיסים לאחר מכן.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

דלתות פנים לבית

דלתות פנים לבית

הבית שלנו הוא כנראה המקום בו אנחנו נמצאים הכי הרבה זמן במהלך החיים שלנו. כדי שהוא יהיה גם מקום שכייף לבוא אליו, נרצה לקשט אותו

קרא עוד »