איך בוחרים שמאי מקרקעין?

שמאי מקרקעין

שמאות בית הן מרכיב חיוני לדברים רבים ובעיקר לצורך הלוואות למשכנתא. שמאות מקרקעין היא תחום מעניין מאוד שרבים נוהרים לכיוונו. מעבר לסיפוק שיש בדבר, זה גם גורם לאנשים העוסקים בעבודה זו, לחוויה מאתגרת ומעניינת ואף מאוד מתגמלת.

איך בוחרים שמאי מקרקעין? |

מימון הבית החדש שלך הוא תהליך עם שלבים רבים. הערכת הבית, היא צעד שיכול להיות מבלבל במיוחד עבור קונים רבים. האם ערך הבית שלך הוא מה שאתה והמוכר זה עתה הסכמת עליו? האם מדובר בשומה או במה נמכר הבית האחרון?

במה ההערכה שונה מהבדיקה שרק השלמתי? להלן התשובות שעליך לעבור לפני אחד הצעדים הסופיים והחשובים ביותר בתהליך קניית הבית. כמובן שרצוי בכל המקרים הנוגעים לשמאות בית או כל דבר אחד, להיעזר באיש מקצוע המכיר ויודע כיצד לעשות זאת.

מהו שמאי מקרקעין? |

שמאות בית, הוא דו"ח חסר משוא פנים על שווי הבית בשוק ההוגן, המבוצע על ידי אדם מיומן ומורשה לכך. נדרשות הערכות כזו, על מנת להבטיח כי רוכש הבית, מוכר הבית ומלווה המשכנתא, יקבלו את הערך המדויק והאמיתי של המקרקעין המדוברים.

ברוב עסקאות הנכס למגורים, אתה יכול לבחור את סוכן הנדל"ן ואת המלווה שלך, אך אינך יכול לבחור את השמאי שלך. במקום זאת, חייב משרד שמאות מקרקעין להיבחר על ידי המלווה שלך בכדי לספק רמת עצמאות מהקונה והמוכר.

שמאי מקרקעין – מה צריך לדעת לפני? |

על פי אסף אפל שמאי מקרקעין, על מנת להבטיח ששמאות הבית אינו משוחד, דרישות העצמאות של שמאות, אוסרות על צוות ייצור ההלוואות של המלווה לקיים קשר ישיר עם – או להשפיע על – שמאים כלשהם.

כדי להפחית את הסיכון להפרת נושא זה, רבים המלווים כיום שוכרים שמאים באמצעות חברות ניהול שמאות. חברות אלה עובדות עם שמאי מגורים רבים על מנת לכסות שוק דיור מגוון יותר ולהפחית את הסיכון להשפעה לא ראויה.

כיצד הערכה מוסמכת עוזרת לי? |

להערכה מדויקת יש את הכוח להגן על מוכרי בתים, רוכשי בתים ומלווים למשכנתא. לכן חשוב לוודא על שמאי מוסמך ועצמאי שמעריך את הבית הפוטנציאלי שלכם.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...