כישורים נדרשים לעוסק בלכידת נחשים

1803183-min

לכידת נחשים היא מקצוע לכל דבר, הדורש הכשרה מקצועית ורישון לעסוק במקצוע מטעם רשות הטבע והגנים. מפגש בין אדם או בעל חיים ביתי לנחש עלול להסתיים בהכשה ואף במוות ולכן סילוק הנחשים מאזורים המסכנים את שלומם של בני האדם ובעלי החיים הינו הכרחי ודחוף. עם זאת, החוק קובע כי אין להרוג את הנחשים ויש להזעיק לוכד אשר ילכוד אותם וישחרר רק במקום רחוק בחיק הטבע. לכן פנייה ללוכד היא המעשה הנכון וגם הנחוץ. היכרות בסיסית עם מספר סוגי נחשים תסייע לכם לזהות האם מדובר בנחש ארסי או לא, והיא עשויה להוריד את רמת הלחץ והבלבול.

כישורים נדרשים

היכרות עם לוכד נחשים מקצוען ומיומן תחסוך לכם כאבי ראש מיותרים ואף סכנה ממשית, ולכן רצוי להכיר אדם כזה שנמצא בקרבת מקום ולא יסתבך ויתעכב בפקקים או יתקשה להגיע ליעד. לא כל אחד יכול להיות לוכד נחשים מוסמך. כדי לבצע פעולה כזו צריך כמובן אומץ והשקעת זמן ומאמץ ברכישת המיומנות בקורסים של רשות הטבע והגנים. לוכד נחשים חייב להיות זריז ובעל קואורדינציה טובה מול הנחש, וכן בעל ידע מקצועי היכן ניתן לאתר את הנחשים (בין השיחים או בתוך הבית, למשל) וכן בעל תודעת שירות מפותחת. אחד הפעולות הראשונות שלו תהיה הרגעת הלקוחות שהזמינו אותו והנחיות כיצד עליהם להתנהג בעת ניסיון הלכידה.

חשיבותה של זמינות

נחשים עלולים להופיע בקרבת בני אדם או בתוך החצר בשעות הבוקר הערב או הלילה ולכן זמינות של לוכד נחשים במשך 24 שעות ושבעה ימים בשבוע היא הכרחית, זאת מאחר שמודבר במצב חירום אשר דורש פעולה מיידית ולכן לוכד נדרש להגיע למקום האירוע מהר ככל האפשר.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

טיפים לעיצוב חדר שינה

5 טיפים לעיצוב חדר שינה

חדר שינה מעוצב, נותן הרגשה מיוחדת לדרים בו והוא מקנה אווירה אחרת בבית. אז איך תוכלו לעצב את חדר השינה שלכם באופן נכון וראוי וכיצד

קרא עוד »