מקלחונים או אמבטיות

אם אתם מתכננים לשפץ ולשדרג את חדר הרחצה בביתכם, וודאי עלתה בכם התלבטות לא פשוטה בנוגע למקלחות שתערכו בכל יום – האם כדאי להתקלח באמבטיה או מקלחון? התלבטות זו מעסיקה לא מעט אנשים ומשפחות, כיוון שלכל אחד קיימת העדפה אחרת בנוגע לאזור בו הם יתקלחו, לנוחות, נגישות וגם לניקיון שיש לעשות בכל פעם.

אז מה עדיף – מקלחונים או אמבטיות וכיצד בוחרים נכון? כדי שתוכלו להחליט על בחירתכם בצורה מושכלת ויעילה, ריכזנו את היתרונות שיש לכל אחד מהם וטיפים להחלטה מתאימה.

מה היתרונות של מקלחונים בחדר הרחצה?

מקלחון הוא מעין חלל קטן וסגור בתוך חדר הרחצה, בו ניתן לעשות מקלחת בעמידה כאשר דלתות המקלחון מגנות מפני התזה של מים בכל החלל. המקלחון תופס מקום קטן יותר בחדר הרחצה כך שהניקיון הוא מהיר ונוח יותר. לרוב מקלחונים פינתיים נחשבים גם לבטוחים יותר, כיוון שהחלל הקטן שבהם מונע את האפשרות להחלקה ונפילה בתוך המקלחון.

מה היתרונות של אמבטיות בחדר הרחצה?

אמבטיות בחדר הרחצה תופסות חלק מרכזי מהחלל, כיוון שהתכנון של האמבטיה נעשה מקיר לקיר בצורה ישרה כדי שהיא תוכל להכיל אדם בוגר בישיבה/שכיבה. בשונה ממקלחונים, האמבטיות מאפשרות רחצה בכמה מצבים – עמידה, ישיבה או שכיבה וכן גם את האפשרות למילוי כמות גדולה של מים לצורך מקלחות ארוכות ומרגיעות. כיוון שהאמבטיה היא גדולה וניתן למלא בה הרבה מים, ילדים אוהבים אותה במיוחד ונהנים ממקלחות כיפיות בכל ערב לפני השינה, וכן גם באמבטיה הם מוגנים מפני נפילה הודות לדפנות האמבטיה.

אז מה עדיף יותר?

כפי שניתן לראות, גם לאמבטיה וגם למקלחונים חזיתיים יש את היתרונות שלהם ולכן מומלץ לבחור ביניהם בהתאם לגודל החלל הקיים בחדר הרחצה הייעודי. המלצה נוספת היא להיעזר בחוות דעתם המקצועית של חברות המתמחות באביזרים וכלים סניטריים.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...