חלקי חילוף למכונות כביסה

חלקי חילוף למכונות כביסה

אין ספק כי מוצרי חשמל ביתיים מקלים על כולנו את התנהלות היומיום בבית, ובמיוחד כאשר מדובר על מכונת כביסה. לבישה של בגדים נקיים היא פעולה שגרתית וחשובה עבור כל אחד, ובעזרת מכונת הכביסה הביתית ניתן ליהנות מכך ללא מאמץ מיותר. אז מה מייחד את מכונת הכביסה, ומה כדאי לעשות במקרה שאחד מחלקיה מתבלים ומתקלקלים ויש צורך להשיג חלקי חילוף למכונות כביסה? על כך במאמר הבא.

תכונותיה של מכונת הכביסה

מכונת כביסה נועדה לנקות פריטי לבוש ובדים מסוגים שונים באופן אוטומטי וללא מגע יד אדם, למעט הפעולות המקדימות להפעלתה וכוללות הכנסת הבגדים לתוף הכביסה, הוספת חומרי ניקוי ומבשם והדלקתה על התוכנית הרצויה.

כל מכונת כביסה יכולה להכיל משקל מסוים של בגדים, כאשר פתח הכנסת הבגדים מתאפשרת מהחלק העליון או הקדמי על פי סוג ודגם המכונה. פעולת הניקיון האוטומטית מתבצעת למעשה בעזרת סיבוב מהיר של תוף המכונה, כך שהבגדים מתערבלים במהירות מבוקרים וכך מתנקים ולאחר מכן נסחטים משאריות מים עודפים. במכונות הכביסה המודרניות של היום קיים מרכיב חיסכון אנרגטי, המאפשר הפעלת מכונת כביסה תוך חיסכון במים ו/או חשמל.

חלקי מכונת כביסה שכדאי להכיר

כל מכונת כביסה מורכבת מכמה חלקים מהותיים שבלעדיהם היא איננה יכולה לפעול כראוי:

  • תוף כביסה – חלק זה הינו החלק המרכזי במכונת הכביסה, והוא כולל תוף פנימי ותוף חיצוני. התוף הפנימי עשוי מתכת ואליו מכניסים את הבגדים הזקוקים לניקוי, ואילו התוף החיצוני החלק העוטף את התוף הפנימי, והוא זה שמחובר בשרוול גומי אל דלת המכונה.
  • מגירת חומרי ניקוי – במגירה זו שופכים את נוזל הכביסה ומרכך הכביסה, ואילו נשטפים מהמגירה אל תוך התוף הפנימי.
  • צנרת –  כל מכונת כביסה מוכרחה להיות מחוברת אל ברז מים הממוקם לצידה, כיוון שהיא פועלת בעזרת זרם מים העובר דרך צנרת ייעודית.
  • מסנן – המסנן נועד לסנן לכלוך משמעותי שעשוי לפגוע במכונת כביסה, ולכן לכלוך ופריטים קטנים כמו כסף, ניירות, כפתורים וכו' המוכנסים בטעות יחד עם הבגדים נעצרים על ידי המסנן.

היכן ניתן למצוא חלקי חילוף למכונות כביסה?

כיוון שכל חלק מכני במכונת הכביסה הינו בעל משמעות רבה לפעולת הכיבוס התקינה, חשוב להחליף חלקים אלו במידה והם מתבלים או מתקלקלים. אצל דובין אלקטרו מכני ניתן למצוא את כל חלקי החילוף הדרושים למכונות כביסה, בין אם מדובר על חלקי חילוף מקוריים או חליפיים של כל הדגמים הקיימים בשוק.

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

מי מתקן ארונות הזזה?

מי מתקן ארונות הזזה?

היום ניתן למצוא יותר ויותר אנשים, אשר יעדיפו לתקן את הארון שלהם, במקום לזרוק אותו ולרכוש אחד חדש. אומנם אנו חיים בעידן שבו הרבה יותר

קרא עוד »

כלים סניטריים

במסגרת השיפוצים שאתם עושים בבית התחלתם לחשוב גם על רכישת כלים סניטריים חדשים? אין ספק שאתם צודקים. בסופו של דבר, כאשר נכנסים לחדר רחצה כזה

קרא עוד »
דלתות כניסה מעוצבות

דלתות כניסה מעוצבות

דלתות כניסה מעוצבות יגיעו בדרך כלל מפלדה או עץ  – כשהכוונה לדלתות כניסה לכל סוגי המבנים: בתים פרטיים, בניינים ועסקים. וכמובן שהרעיון של דלת מעוצבת

קרא עוד »

כל הזכויות שמורות - אין להעתיק או לשכפל את התוכן ללא אישור.