איך תדעו איזה חיפוי אבן לבית כדאי לכם לבחור?

חיפוי אבן לבית

חיפוי אבן לבתים, במקרה והמטרה היא שיפוץ, חידוש מראה הבית, או מעבר לדירה חדשה, יוצר לא מעט התלבטות. איך בכלל נוכל לדעת באיזה חיפוי אבן כדאי לבחור? קיימים סוגים שונים, לכל אחד מאפיינים משלו, יש ללמוד את הנושא וכמובן להתייעץ עם איש מקצוע.

העדפתם של מעצבי פנים ואדריכלים

לא מעט מאנשי המקצוע, ימליצו לכם על חיפוי אבן, לבית או לחצר, ולא בכדי. האבן הינה טבעית לחלוטין, כך המראה המתקבל הוא טבעי ומשדר חמימות, יש לעבד אותה, הכל תלוי בהעדפותיו של הלקוח, שכן ניתן לעשות זאת במגוון דרכים. לא רק רמת העיבוד היא חשובה, יש לדייק בעבודה. המראה המתקבל משדר יוקרה, הוא אלגנטי, ייחודי, ונעים מאוד להתגורר בבית בו חיפויי אבן טבעית. 

סוגי אבן לחיפוי

ישנם סוגים רבים של אבן לחיפוי (בדקו מבחר חיפויי אבן באתר אולמדע): למשל טרה קוטה, בזלת, אבן כורכר, אבן צפחה, לכל חיפוי מאפיינים משלו. ישנם חיפויי אבן זולים או יקרים יותר, שיטת התחזוקה שלהם והניקיון היא שונה. בנוסף, חשוב להתייחס לעמידות האבן.

אבן שאיננה פגיעה בפני תנאים מזג אוויר משתנים, כדאי גם לקחת בחשבון את זמן העבודה, החיתוך יכול להימשך זמן מה, וגם בהתאם לכך המחיר. חיפויי אבן, מצריכים תחזוקה שאיננה גוזלת זמן רב. ככל שהאבן תהיה בעלת רמת צפיפות טובה יותר, כך תהיה עמידה יותר.

מה בשורה התחתונה?

מבין כל האפשרויות, חיפויי אבן טרה קוטה הם בין המומלצים והטובים ביותר. חיפויי אבן, מציעים מגוון צבעים, רמת עמידות שונה, רמת תחזוקה שונה, הם מוסיפים רבות לאווירה פסטורלית ושלווה בבית. אלה הם אמנם חללים סגורים, אולם גם הטבע נוכח. מבין חיפויי האבן, ניתן בפירוש לומר, כי הטרה קוטה היא בין הפופולארית והמבוקשות ביותר.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

זה הזמן לשדרג למאוורר תקרה

אם אתם מחפשים את תחושת האוויר הקלילה, את תחושת הבריזה האירופאית הנעימה ואת הנוחות המרבית במרחב – תוך שמירה על הסביבה – כנראה שהגיע הזמן

קרא עוד »

מזרנים

אומרים מזרנים או מזרונים? לצורך בחירת המזרן המתאים ביותר למיטה שלכם, שאלה זו לא כל כך רלוונטית ויש להתייחס לבחירת המזרן שלכם ביתר שאת. המזרנים

קרא עוד »
מחיר דלתות פנים

מחיר דלתות פנים

אם אתם מתעניינים בתחום של מחיר דלתות פנים, אתם בוודאי שוקלים לרכוש דלתות פנים. התחום של דלתות פנים מורכב וכדאי לעשות קצת השוואת מחירים, ובדיקה

קרא עוד »