ככה מעצבים עציצים

ככה מעצבים עציצים

אחד מאביזרי הנוי לבית שמוסיפים מאד למראה הבית החצר והגינה, הם עציצים. כאשר צמחייה ענפה באזור המגורים ואפילו במשרדים ובחנויות: מוסיפה מאד למראה ההרמוני והמגוון של המרחב. אם אתם רוצים להוסיף עציצים לבית שלכם, או לכול מבנה אחר – רצוי להכנס אל אתרים של חנויות לעיצוב הבית ושם לקבל רעיונות טובים לעיצוב. באמצעות רעיונות הצבה  של עציצים מעוצבים – אפשר לארגן כול מרחב בצורה נעימה. 

אז כיצד מעצבים עציצים?

בראשית ועוד לפני בחירת העציצים או הזמנתם במשלוח לכול מקום: רצוי להכיר את הצמחים שמתאימים לאזור בו נמצא המבנה. אם אתם רוצים להוסיף צמחייה לתוך המבנה, כדאי להכיר צמחים שיכולים להתקיים בצל ללא שמש חזקה. כמו למשל צמחי תבלין מסוג בזיליקום, נענע, בצל ירוק ואפילו בטטות שאפשר להנביט ולקשט באמצעות הגבעולים שלהן את הקירות. 

לעיצוב שולחנות, שידות או קונסולות מעץ אפשר לבחור צמחים כמו סחלב, נץ חלב ומגוון סוקולנטיים. עבור חדרי שירותים ואמבטיה, מומלץ לבחור צמחי אוויר שאינם דורשים מים למחייה ובשל כך אינם נרקבים בלחות. 

בחירת כלים לצמחים

כעת יש לבחור את הכלים המתאימים עבור הצמחים. רצוי כי כול כלי יכיל את השתיל שאתם בוחרים ויאפשר לו מקום לגדול. כך שאם תשתלו את השתיל באמצע העציץ – יהיה לו מרחב של לפחות 5 סנטימטרים קוטר ביחס לדופן העציץ. שימו לב כי ישנה מספיק אדמה אוורירית מסביב לעציץ, ובחרו עציצים דקורטיביים עם תחתיות מתאימות להכלת המים. 

התאמה לעיצוב

כעת יש לבחור בחנות מג'יק מומנטס עציצים שמתאימים לעיצוב הבית. לדוגמא: עציצים בשחור לבן יתאימו לבית ולגינה, בעוד שאפשר לעצב מרכזי שולחן שידות ושאר אלמנטים באמצעות עציצונים בגודל של עד 14 סנטימטרים. שימו לב כי אפשר לתלות עציצים באמצעות ווי תלייה מיוחדים ובכך לאפשר צמחייה מחוץ למרפסת, מחוץ לבית ועל גבי החלונות. העזרו באנשי המקצוע וקבלו השראה לעיצוב הצמחייה – ותוכלו לגלות עולם ומלואו רווי בצמחייה מעוצבת ויפה.