אריחים

אין כמעט בית או מבנה שלא מוצאים בו אריחים, זה יכול להיות במטבח או חדר הרחצה של בית פרטי או בשלל בניינים ומקומות ציבוריים. אריחים למעשה משמשים לריצוף של בתים פרטיים, מבנים ציבוריים וגם מדרכות, הם מגיעים בעיצובים שונים, גדלים שונים, צבעים שונים, גימורים שונים וכדומה.

עיצוב של אריחים

בעבר היה מגוון מאוד מצומצם ומוגבל של עיצובי אריחים מה שהוביל לכך שבמרבית הבתים והמרחבים המראה היה מאוד דומה. במהלך השנים וככל שעבר הזמן התפתח מאוד כל נושא עיצוב האריחים והיום ניתן למצוא בשוק שלל עיצובים החל מצבעים שונים ושילובי צבעים, גדלים וצורות חיתוך, עובי של אריחים וכדומה, וגם הגימור של האריחים נתון לבחירה ולפי העדפה וטעם אישיים של כל אחד ואחד.

גימור של אריחים

הגימור של האריחים משפיע על דברים שונים החל מהנראות הכללית וגם על הנושא של התחזוקה, הבטיחות וההנאה מהשימוש בהם. למשל אריח בגימור מט הוא הנפוץ ביותר שכן בין היתר הוא יציב יותר וניתן להגדיר אותו נוגד החלקה בניגוד לאריחים בגימור מבריק. הגימור המבריק של אריחים כשמו כן הוא מבריק, ונותן תחושה של מראה יוקרתי יותר ובנוסף יש לו אפקט שמזכיר מראה, ולרוב הם מותקנים בסלון ובמטבח ולא בחדרי רחצה או במרפסת בשל כך שהם לרוב לא נוגדי החלקה ועלולים להיות מסוכנים.

לפי מה בוחרים אריחים

בחירה של אריחים נעשית על סמך העדפה וטעם אישיים, המראה הכללי של המקום בו הם מותקנים ושאר האביזרים לאמבטיה , האוירה שרוצים שהם יתנו. הבחירה כוללת את הצבע או הצבעים של האריחים, האם רוצים צבע אחיד או אריחים מצוירים, הגודל שלהם, האם הגימור שלהם מט או מבריק, האם מעדיפים אריחים מפורצלן, דמוי פרקט, מראה בטון, מוזאיקה וכדומה.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

שאיבת הצפה

למי קוראים עבור שאיבת הצפה

הצפה בבניין, בחצר, במשרד או במפעל מחייבת תגובה מיידית ככל האפשר, וזאת כדי להחזיר את התפקוד התקין של המקום בו היא מתרחשת. עיכוב קטן עלול

קרא עוד »

כמה עולות מזרקות לגינה?

בכל גינה צריך שיהיו מערכות השקיה. אז בעבר הסתפקנו בצינור מים או אפילו במזלף גינה צנוע וקטן. עם השנים שחלפו, פותחו שיטות מתקדמות והחלו למצוא

קרא עוד »