מהו הזמן המתאים לקנות דירה?

לקנות דירה

רכישת דירה היא דבר לא פשוט, בוודאי בישראל, אך אם מוצאים את הזמן הנכון, אז אפשר לעשות עסקה טובה. מהו הזמן המתאים לרכוש דירה?

רכישת דירה

כל זוג צעיר, בין אם מדובר בזוג עם ילדים ובין אם מדובר בזוג בלי ילדים, שואל את עצמו, מתי זה נכון לקנות דירה. יש לכך תקופות מסוימות, יש מצבים מסוימים בהם נכון לרכוש דירה, גם מבחינה אישית וגם בכלל. על מנת לדעת מתי נכון לעשות את זה, ניתן להתעדכן דרך אתר חדשות בתחום הנדל"ן. לפני שניכנס לעובי הקורה ונסביר מתי הזמן המתאים לקנות דירה, חשוב להבהיר נקודה משמעותית בהקשר זה, אנחנו קונים דירה בכוונה להשתמש בה למגורים לטווח ארוך, אנחנו משקיעים בדירה לא מעט כסף, הון עצמי ואנחנו לוקחים משכנתא מהבנק בשביל שנוכל לשלם עליה. במילים אחרות, אנחנו עובדים מאוד קשה בשביל לרכוש דירה משלנו. זה לא עניין של מה בכך, לכן אנחנו צריכים לבחון מתי הזמן המתאים לכך בשבילנו.

מתי נרצה לקנות דירה?

מבחינה אישית, סביר להניח שנקנה דירה באחד המצבים הבאים: כאשר אנחנו מגיעים למצב שיש לנו הון עצמי מספיק גדול בשביל לקנות דירה שתוכל לשרת אותנו, לפחות לכמה שנים. אנחנו לא חייבים להתחיל ברכישה של דירה גדולה, אפשר לרכוש דירה קטנה ובעתיד למכור אותה בשביל לקנות דירה גדולה יותר.

כמו אנחנו נרצה לקנות דירה, כאשר ברור לנו שהשכירות איננה משתלמת ובמקום לשלם על דירה שכורה, עדיף לשלם משכנתא לבנק. מן הסתם, זה תלוי גם במשכורת שלנו וכן בהוצאות החודשיות שלנו.

מבחינת המצב באופן כללי, אזי שאנחנו נרצה לקנות דירה, כאשר הריביות נמוכות, כאשר ההיצע בשוק עולה ואנחנו יכולים למצוא דירות במחירים נמוכים, רצוי שאנחנו נחפש לא דווקא באזור המרכז ולא דווקא באזורים הכי מבוקשים, אלא יותר בפריפריה, שם יהיה לנו קל יותר לחפש ולמצוא.

צריך לקחת בחשבון, מדובר בתהליך לא פשוט, תהליך שדורש המון סבלנות, המון זמן, אך בסופו של דבר, נוכל ליהנות מדירה משלנו, כזו שתשרת אותנו למשך זמן ארוך.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

חיפוי רצפה חלק

הגיע הזמן לנסות משהו חדש ומהפכני בתפיסה שלו כדי לשפץ את הבית שלכם במינימום זמן ומאמץ. חיפוי רצפה חלק שיכול לקבל צבע וצורה ומרקם של

קרא עוד »
דלתות מיגון

דלתות מיגון

דלתות מיגון הן דלתות שמשמשות בממ"דים. במה הן שונות מדלתות רגילות ומדוע לא ניתן להתפשר על דגם אחר של דלת? כיצד ניתן בכל זאת לשלב

קרא עוד »