שולחנות

משדרגים את הבית? כך תבחרו שולחנות

שולחנות הינם רהיטים מעוצבים רב שימושיים המיועדים לחדרים וחללים שונים בבית. כך לפינת האוכל, שולחן לסלון, למטבח, לחדר משפחה וכדומה. תוכלו למצוא שולחנות בגדלים ובעיצובים שונים המותאמים לארוחות, להגשת כיבוד קל, להסבה בסלון או בכניסה לבית ועוד. הרצון והצורך שלכם הוא לבחור את אלו המתאימים ביותר מבחינת המראה, העיצוב, הצבעים, הצרכים, הטעם האישי, וכמובן, שגם למחיר יש משקל בבחירה. שיקול חשוב אחר הוא התאמת הרהיט הנבחר לקו העיצוב הכללי של הבית בהתאמה לחדר בו הוא אמור להיות מוצב. 

בחירה נכונה

בבחירת שולחנות עליכם לשקלל מספר נתונים חשובים. ראשית, גודלם המיועד. ניתן למצוא עם פלטות בגדלים שונים. יש המותאמים לארבעה יושבים ויותר, יש עם פלטות קטנות סגורות הנפתחות הלאה, יש שולחנות במידות שונות המונחים אחד מתחת לשני לניצול המקום הצר ועוד. הבחירה היא גם פונקציה של מידות החלל הקיים וצורתו. כך ניתן למצוא פלטות מלבניות, מרובעות, עגולות ואובליות. כל שולחן אמור להיות מוצב בפינה המותאמת כך שיישאר די מקום מרווח למעבר ולישיבה סביבו. המטרה היא, כמובן, ישיבה נוחה שאיננה צפופה גם בקיבולת יושבים מלאה. 

עיצוב

שולחן הוא רהיט גדול יחסית ובעל נפח ונוכחות, ולכן, הוא פריט שעליכם לבחור היטב מבחינת העיצוב שלו. הוא יכול להשתלב היטב בקו העיצוב, או לחילופין, יכול להיות פריט בעל מראה דומיננטי המושך תשומת לב. שולחן מעץ מנגו, למשל, הוא שולחן מיוחד כזה. כאן באים לידי ביטוי החומרים מהם הוא מיוצר, הרגליים המעוצבות, הגימור, הפלטה הייחודית הבולטת לעין ועוד. מומלץ לרכוש שולחנות אצל משווקים בעלי מוניטין אשר מחזיקים ברשותם מבחר דגמים נאים ומושכים. המגוון הרב מאפשר גמישות רבה והבחירה הנכונה תוסיף מאוד לשדרוג מראה הבית ולאווירה בו.