הסרת שטיחים מקיר לקיר – איך מתחילים?

הסרת שטיחים מקיר לקיר

הסרת שטיחים מקיר לקיר נחשבת לפעולה מעט מסובכת וזאת בעיקר מפני שבהתקנת השטיחים מדביקים את השטיחים לרצפה בדבק חזק מאוד. בנוסף, ככל שאנו הולכים על השטיח יותר או שיש על השטיח חפצים כבדים יותר, כך השטיח מודבק בצורה יותר חזקה לרצפה. במידה והשטיח מקיר לקיר נמצא אצלכם בבית או במשרד לאורך שנים רבות ולא הבחנתם בקפלים או בבלאי בשטיח, זהו סימן לכך שהתקנת השטיח נעשתה בצורה איכותית יותר וכך גם ההסרה תהיה מסובכת יותר. בכל אופן , ניתן לעשות את פעולה זו לבד או לפחות להתחיל אותה לבד ולקרוא לאנשי מקצוע בעת שמסתבכים. אז איך מתחילים?

הסירו את השטיחים

במידה ואינכם מעוניינים לשמור על טיב השטיח, בצעו חתכים בשטיח (אפשר עם סכין יפנית) ותלשו את חתיכות השטיחים מהרצפה. פעולה זו יכולה לדרוש כוח פיזי רב וזה תלוי כמה חזק הדבק שמחבר בין השטיחים לרצפה. במידה והנכם מעוניינים לשמור על טיב השטיח, ככל הנראה שפעולה זו תהפוך קשה יותר. אחרי פעולת הסרת השטיח יהיה ניתן להבחין כי נותר דבק רב על הרצפה ובנוסף גם אבק ולכלוכים נוספים הדורשים ניקיון יסודי של חברת ניקיון בתל אביב. ייתכן בכל אופןש לאחר הסרת השטיח תוכלו להבחין שהשטיח שהסרתם הינו לא אלא רק חלק מהשטיח ואילות חתיתו עדיין מודבקת לרצפה, ניתן להבחין בכך במידה ואינכם רואים את הרצפה.

הסירו את הדבק ואת השאריות מהרצפה

במידה ונשארו שאריותשטיח על הרצפה, תצטרכו לגרד אותו ובנוסף להשתמש בחומרים כימיים המתאימים. לאחר שהגעתם כבר לשכבת הדבק שברצפה, כאן מתחילה פעולת שפשוף ביחד עם שימוש בחומצות חזקות. יש לציין שבעת השימוש בחומצות החדר יהיה מלא באדים שיכולים להיות מסוכנים ולכן מומלץ לעבוד עם מסיכה. שיטה אפקטיבית יותר להסרת שאריות הדבק מהרצפה הינה באמצעות שימוש במכונת פוליש ווקס לרצפות.

שקמו את הרצפה

לאחר שספגה הרצפה אתהדבקת השטיח לאורך שנים רבות, סביר מאוד שצבעי הרצפה לא יהיו אחידים ושתדרוש פעולת שיקום. ההמלצה הינה להבריק את הרצפה באמצעות פוליש מרצפות.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...