מה החרדים מחפשים בצפון הארץ?

צימרים לחרדים בצפון הוא שם כמעט נרדף לנופש לחרדים. למרות שקיימים מגוון רחב מאוד של שירותים דומים בערים ואזורים שונים בארץ אזור הצפון תמיד נמצא בראש רשימת מקומות הנופש המובילים בציבור החרדי.

על מנת להבין מה מיוחד בצפון הארץ ולמה חרדים מעדיפים לבחור נופש בצפון, עלינו קודם כל לדעת מה מייחד נופש חרדי. אחרי שנבין את ההבדלים בין צרכי התייר החרדי, לתייר הכללי התמונה תהיה ברורה הרבה יותר.

הציבור החרדי בדרך כלל מעדיף לצאת לנופש במקום המתאים לאורחות חייו, ולכל הפחות מקום בו יוכל להמשיך בשגרת חייו החרדיים גם בעת נופש וטיול. הדברים הבסיסיים הנדרשים לשם כך, הם סביבה תומכת דת. בתי כנסת, מקוואות, וחנויות לממכר אוכל כשר ומהדרין.

אזור הצפון כולל מבחר גדול מאוד של יישובים בעלי אופי דתי ואפילו חרדי, המובילים אורח חיים דומה וקרוב לצרכי הנופש החרדי. דירות נופש בצפת לחרדים לא מובילים סתם לביקוש גבוה ומיוחד.

העיר צפת מכילה תמהיל מיוחד המזמין את התיירים ונופשים לשהות בעיר, ולתור אחרי דירות לשבת בצפת, ובעיר העתיקה. צפת היא בעצם בירת הגליל, אזור בו מרוכזים כל השירותים המרכזיים למושבי ויישובי הסביבה, דבר שגורם לשירותים רבים בעיר המגדילים את כמות הנופשים והתיירים, כולל החרדים.

לעומת זאת, ביקור בעיר העתיקה בצפת נדמה כסיור בתוך אזור עתיק ומנותק ממציאות החיים העכשווית, ובוודאי לא עיר בירה. זה הסוד של אחת הערים המיוחדות לנופשים בצפון ואולי המובילה שבהם, עיר שיש בה הכל, אבל רחוקה מלהרגיש עיר. אווירה של כפר, היא אווירה מיוחדת ומתאימה במיוחד לאירוח נופש לחרדים. לצד הצימרים בצפת גם מגוון גדול מאוד בתי הארחה, סוויטות בצפת, וחדרי אירוח רבים בעיר.

לצידה של צפת הבירה הגלילית, קיימים מגוון גדול של ישובים הכוללים מקומות אירוח כשרים. ניתן למצוא צימרים לחרדים באור הגנוז, ובעוד עשרות רבות של יישובים סמוכים הנהנים גם משירותיה המוניציפליים של צפת, לצד אווירה ייחודית ושונה של נופש פרברי בכפר או יישוב קטן מנותק מההמולה העירונית.

את המעלות והייחודיות שקיימים בצפון הארץ, לא ניתן לשכפל. אולם בכמה אזורים בארץ נעשים ניסיונות לשכפל מודלים כלכליים להפיכת האזור למבוקש תיירותית, דבר זה ניתן למצוא בישובים קהילתיים דתיים במרכז הארץ ובמישור החוף.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

לוכדי עכברים

לוכדי עכברים

כמעט כל אחד גילה בשלב כזה או אחר, כי הוא חולק את הדירה שלו עם עכברים. אומנם מדובר על יצורים קטנים ועדינים, אך הם בחלט

קרא עוד »

יתרונות בארונות הזזה לעומת דלת רגילה

בשוק הרהיטים קיימים שני סוגים עיקריים של ארונות אחסון. יש את הארונות הרגילים, בעלי המראה הישן והמוכר, ארונות שרואים בכל מקום. לעומתם, יש את הארונות עם דלתות ההזזה, שהם בעלי מראה חדשני ועכשווי.

קרא עוד »