מהי אגרנות וכיצד מתמודדים איתה?

1830845-min

לא מעט אנשים סובלים מבעיה של אגרנות כפייתית, הנחשבת להפרעה פסיכולוגית מוכרת וידועה. מדובר על אנשים שמרגישים צורך לאגור ולאסוף חפצים שונים בצורה אובססיבית, ללא שום קשר לצורך שלהם בחפצים האלו. ברוב הפעמים, מדובר על אנשים אשר אוגרים חפצים חסרי שימוש וחסרי תועלת, כמו למשל עיתונים ישנים, בקבוקים ריקים, מוצרי חשמל תקולים וכדומה. כתוצאה מכך, הבית של האגרן מתמלא לאט אך בהתמדה בכמויות עצומות של זבל ואשפה, דבר שמהווה סבל רב הן לאגרן עצמו והן למשפחה שלו ולסביבה הקרובה שלו. לפעמים המצב מגיע עד לרמה של מפגע תברואתי, דבר שמצריך התערבות ישירה של אנשי מקצוע. אגרנים המתחילים לטפל בבעיה שלהם, זקוקים לסיוע בפינוי הדירה שלהם מכל החפצים שנאגרו בה.

כיצד מומלץ להתמודד עם אגרנות כפייתית?

כאמור, השלב הראשוני יהיה לפנות לסיוע לאיש מקצוע שמתמחה בתחום. פסיכולוג שמתמחה באגרנות כפייתית, יכול לסייע לכל אדם לשחרר את הצורך האובססיבי לאסוף ולשמור חפצים שונים. השלב הבא יהיה לפנות לחברה שעוסקת בתחום של פינוי תכולת דירה. על מנת לפנות את כל החפצים והרהיטים שנאספו לאורך השנים. חשוב לציין כי מדובר על פעולה לא פשוטה עבור האגרן, היות והוא נקשר לחפצים האלו ולכן יהיה לו קשה להיפרד מהם. לכן מומלץ לבצע את התהליך בליווי מלא של איש מקצוע, על מנת להקל על האגרן ולבצע פינוי דירה בהסכמתו ובשיתופו המלא. חשוב לבחור למשימה חברת פינוי דירות שמתמחה בתחום של פינוי אגרנות, על מנת להבטיח לעצמכם את השירות האדיב והאיכותי ביותר. כמו כן, חשוב להדגיש כי חברה מסוג זה תדע לזרוק את הפסולת למקום המתאים, בהתאם לחוק. מעבר לכך, החברה תתחייב לבצע מחזור של החפצים שניתן למחזר, על מנת לשמור על איכות הסביבה.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

אביזרים למטבח מוסדי

כל מטבח מוסדי, אם זה קייטרינג, מסעדה, אולם, מוסד לימודים כמו בית ספר, ישיבה וכדו'. צריך להכיל אביזרים למטבח מוסדי. ללא ציוד מתקדם גדול ואיכותי

קרא עוד »