באיזה מבנים חובה להחזיק ציוד כיבוי אש?

מערכת לכיבוי אש הינה חלק בלתי נפרד מכל תשתית מיגון אש ומערך בטיחות בבניין או בית. 'מערכת לכיבוי אש' זה למעשה שם כולל לכל כלי, מכשיר, מערכת אלקטרונית ו/או מכאנית הנדסית שנועדו לכבות שריפות בשטח סגור נתון. ניתן להשיג זאת על ידי השגת חומר כיבוי כגון מים, קצף או תרכובות כימיות שנועדו לחנוק את האש ולמנוע את התפשטותה. במאמר זה נבחן את המבנים בהם חובה להחזיק ציוד כיבוי אש.

מתי יש להתקין ציוד כיבוי שריפות

יש להתקין מערכות כיבוי אש בבניינים בהם ייתכן שמערכת ספרינקלרים המותקנים בתקרות ברחבי השטח הבנוי אינם יעילים מספיק להגנה מפני אש. אלה יכולים לכלול חדרים המכילים כמות גדולה של ציוד חשמלי, נכסים יקרים שאין להם תחליף או פריטים מתכלים שעלולים להיות רגישים לנזקי מים והתפתחות של קורוזיה.

אילו בניינים זה רלוונטי

מבני ציבור, קניונים, בתי עסק, מוסדות לימוד ועוד מחויבים מתוקף החוק לדאוג למערכת שתספק הגנה מרבית בעת שריפה. התקנה של ציוד כיבוי אש הינה הכרחית למטרה זו. המדינה רואה בבעל המקום הציבורי או העסקי כאחראי הבלעדי להתקנה של אמצעי בטיחות להגנה מפני היזקים חמורים אלו של אש.

גם במקום בו אין דרישות ספציפיות להתקנה של ציוד ומערכות כיבוי אש, בעלי נכסים, בין אם הם מסחריים או מגורים, אחראים לקרוא למומחים שיבצעו הערכות סיכוני אש ובטיחות. הערכה זו עשויה לחשוף את הצורך להתקנה ו/או לשדרוג של מערכת כיבוי אש בטיחותית ואמינה.

בעת זיהוי האפשרות הטובה ביותר עבור הצרכים הספציפיים שלך, מומלץ לדעת כיצד הן מערכות ההגנה האקטיביות והן הפסיביות פועלות במקביל לכיבוי הלהבות. זה חיוני לניהול סיכונים, הפחתת הסיכון לנזק מבני וכן לשמירה על דיירי הבניין

לפרטים נוספים ולהזמנות בקרו באתר של ZBM

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

מוצרים לבית ולגינה

אם יש משהו שכולנו הבנו בשנים האחרונות הוא שגם כאשר העולם 'מאבד את זה', יש מקום אחד אליו אנחנו יכולים לשאת את עיננו ולחוש בו

קרא עוד »