מתי כדאי לעשות הלבנת גגות

הלבנת גגות

סיד וצביעה של קירות פנימיים בכל מבנה מהווים פעולה חשובה מאוד שתורמת גם לאסתטיקה של המבנה. אולם, גם את גג המבנה יש צורך לצבוע בצבע לבן לפחות פעם אחת בשנה. מעבר לפן האסתטי של ביצוע הפעולה המדוברת. יש משמעות גבוהה לביצוע הפעולה בכל הנוגע לתחזוקה של המבנה ולעמידות שלו לאורך זמן. תהליך הלבנה יתבצע לרוב באמצעות חומרים אקריליים או באמצעות סיד. הלבנת הגג תהווה בעצם שכבה של בידוד כאשר המטרה שלה תהיה למנוע מפנים המבנה להתחמם בצורה משמעותית מדי בעונת הקיץ. 

מדוע חשוב להלבין גג?

הלבנת גגות כאמור היא דבר חשוב וחיוני מאוד. יש לבצע את ההלבנה כאשר מבצעים פעולת איטום גגות שמתבצעת על ידי שכבת זפת שאותה מורחים על כל השכבה של הגג. אם אתם לא מלבינים גג שזיפתו אותו בזפת שחורה, יתכן שככל שיעבור הזמן ייווצרו שלוליות זפת לצד המרזבים שיכולות לגרום לסתימה ובמקביל גם להופיע בקיעים באיטום וכך בעצם להרוס את האיטום כולו. לכן, כאשר מבצעים זיפות גגות חשוב מאוד לבצע גם הלבנת גגות. מעבר לכך, גג אשר נאטם באמצעות זפת, יש להלבין פעם אחת בשנה לפחות.

מתי כדאי להלבין גגות?

אם אתם תוהים מתי כדאי להלבין גגות, חשוב מאוד שתדעו שאת הגג מומלץ להלבין לפני הכל בכדי לבודד את החום מהמבנה, דבר שללא ספק חשוב מאוד בקיץ הישראלי. מעבר לכך, מדובר על פעולה שמטרתה היא להעניק שכבה של הגנה לאיטום הגג. הזמן הטוב ביותר לבצע הלבנת גגות הוא לפני עונת הקיץ, לקראת סוף ענת האביב וזאת בכדי שמצד אחד לא יהיה חם מדי ומצד שני לא יקרה מצב שבו איש המקצוע יעבוד בגשם.

לעוד מידע בקרו באתר https://www.itumgagot.co.il/

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

דלתות פנים לבית

דלתות פנים לבית

הבית שלנו הוא כנראה המקום בו אנחנו נמצאים הכי הרבה זמן במהלך החיים שלנו. כדי שהוא יהיה גם מקום שכייף לבוא אליו, נרצה לקשט אותו

קרא עוד »

איך להשתמש בדבק קרמיקה?

כמעט בכל בית ישראלי ניתן למצוא אריחי קרמיקה במטבח, בסלון, באמבט, שירותים ועוד חללים. בכדי שאלה יהיו מקובעים כנדרש, יש לעשות שימוש בדבק קרמיקה המתאים

קרא עוד »