מדפים מעץ לעיצוב חלל המגורים והסלון – איך וכיצד בוחרים אותם?

מדפים מעץ

על פניו, היינו יכולים לחשוב שהמדפים מיועדים אך ורק לשימוש בחדרי שינה של ילדים, חדרי עבודה או מסדרונות הבית. אך למעשה, אנחנו יכולים לעשות בהם שימוש מאוד נרחב בכל מקום בחלל הבית, כולל חלל המגורים, קרי חדרי השינה וחדרי האורחים, וכן בסלון של הבית.

עד לפני שנים לא רבות, לא היה נהוג להתקין בהכרח מדפים מעץ, אלא היה יותר נהוג להשתמש באלמנטים הרבה יותר גדולים, הרבה יותר מורכבים. כך למשל, היה נהוג להשתמש במזנונים מאוד גדולים, מאוד מרשימים, עם נוכחות, כאלה שאפש להציב לצד קיר שלם. עם הזמן, התחלנו להשתמש יותר ויותר במזנונים קטנים, מינימליסטים, כאשר היום אנחנו כבר רואים שימושים באלמנטים שונים ומגוונים, ריהוט בשלל גדלים וצבעים.

כך למשל, אנחנו יכולים למצוא בלא מעט בתים, שימוש נרחב במדפים מעץ, בין אם זה לסלון ובין אם זה במקומות אחרים בבית. יש בכך היגיון רב. זה הרבה יותר פשוט, הרבה יותר פרקטי ומשאיר לא מעט מקום בקיר, בין אם אנחנו רוצים לתלות ציור, תמונה או כל קישוט אחר. מה עוד שהיום, אנחנו יכולים למצוא מדפים בשלל גדלים וכן בשלל דוגמאות עיצוב.

לפני שנסביר כיצד בוחרים מדפים מעץ לעיצוב חלל הבית, חשוב להדגיש, מאחר ואנחנו אמורים לתלות את המדפים, רצוי לקבוע מראש כמה נקנה, איפה נתלה אותם וכיצד נעשה זאת.

כיצד בוחרים מדפים מעץ

נתחיל מהבסיס והוא החומר. אנחנו נקנה אך ורק מדפים או ארונות ספרים מעץ איכותי, עץ מלא. זה עץ חזק, עמיד, עץ שיכול להחזיק מעמד זמן רב ולשרת אותנו נאמנה כל עוד נרצה ונצטרך להשתמש במדף.

אחרי שבחרנו את החומר, אנחנו נדע איזה סוג מדפים נחפש. למשל, האם אנחנו רוצים מדפים פתוחים או סגורים, מדפים רגילים או כוורת, מדפים שנתלים על גבי מתלים מיוחדים או בעזרת מסמרים או ברגים שלא רואים אותם.

חשוב לקבוע גם, היכן אנחנו רוצים לתלות אותם ויש לבחון כמובן, איזה משקל ניתן להניח עליהם מבלי שהמדף יזוז או יקרה לו משהו.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

מעצור חניה מפלסטיק

מעצור חניה מפלסטיק

מעצור חניה מפלסטיק נחשב לאופציה נוחה וזולה יחסית, עבור כל מי שזקוק להכוונה בחניית הרכב שלו. ניתן להתקין את המעצור בחניה הפרטית, או לחילופין בחניון

קרא עוד »