מסורבי משכנתא

מסורבי משכנתא – יש מה לעשות?

הרבה מאיתנו נוטים לוותר בפעם הראשונה שאומרים לנו לא, מבלי לדעת מה אנחנו מפסידים, ולעתים ה'לא' הוא אפילו לא נכון, או לפחות נכון חלקית. כך קורה לא פעם במקרים של מסורבי משכנתא הסבורים כי אין להם כל אפשרות לרכוש דירה, והם מוותרים על כך מראש. אך האמת היא שדווקא להם יש פתרון ייעודי ומותאם, קראו כאן, פתרון הכולל אפילו מספר אפשרויות שונות לבחירה. אז אם כך, מדוע בכלל קוראים להם מסורבי משכנתא? במאמר זה נסביר את המושגים הכלליים בנושא.

מיהם מסורבי משכנתא?

מסורבי משכנתא הם לרוב אנשים פרטיים שמסיבות שונות הבנקים לא מעניקים להם אשראי לצורך מימון משכנתא. לא מדובר בלקוחות שהיתה להם היסטוריה שלילית עם אחד מהבנקים, אלא בכל בנק שאליו יפנו – התשובה תהיה זהה: אין אישור למשכנתא. הסיבות לכך יכולות להיות מגוונות, ונמנים עליה אנשים שדירוג האשראי שלהם נמוך במיוחד, מסיבות שונות: פשיטת רגל והוצאה לפועל, פיגורים בהחזרי חובות בעבר, וסימנים נוספים מהעבר המעידים על התנהלות כלכלית לא תקינה. אותם אנשים כאמור יקבלו לרוב סירוב בכל בנק שאליו יפנו לקבל משכנתא, אולם בשנים האחרונות נוספו שחקנים אחרים למגרש, וגם למסורבי משכנתא יש סיכוי לקבל מימון בתנאים טובים.

הרפורמה בתחום המימון

בשנים האחרונות חלה רפורמה חשובה ומשמעותית בעולם המשכנתאות, וכעת לא רק בנקים יכולים להעניק אשראי למימון משכנתא, אלא גם גופים פיננסיים אחרים, שאינם בנקאיים. כך, גם מסורבי משכנתא יכולים לזכות בהלוואה ובתנאים טובים, בהלוואה הנקראת משכנתא חוץ בנקאית או אם תרצו משכנתא למסורבי משכנתא.

מה משמעותה של משכנתא חוץ בנקאית?

בעיקרה, משכנתא חוץ בנקאית אינה שונה מהותית מתנאי המשכנתא הניתנים על ידי הבנק, אלא שהיא גמישה יותר בתנאי הסף שלה ובאפשרות ההחזרים. כך, לרוב מסלול ההחזר יעמוד על פרק זמן ארוך יותר מכפי שניתן בבנק (אם כי ייתכנו לכך ריביות גבוהות יותר לעתים) וכן חשוב לדעת כי הריבית במקרה כזה תהיה צמוד לפריים – כך שבעתיד היא עלולה לעלות באם הריבית במשק תעלה באופן משמעותי. בין כך ובין כך, חשוב לזכור כי גם למסורבי משכנתא יש פתרון, ולמעשה גם אפשרות לבחור בין כמה גופים שונים – עובדה המאפשרת תחרות והבטחה לתנאים הטובים ביותר עבורכם, הלקוחות.

קראו גם: האם אנשים עדיין תולים תקווה בהגרלות מחיר למשתכן?