מסורבי משכנתא – יש מה לעשות?

מסורבי משכנתא

הרבה מאיתנו נוטים לוותר בפעם הראשונה שאומרים לנו לא, מבלי לדעת מה אנחנו מפסידים, ולעתים ה'לא' הוא אפילו לא נכון, או לפחות נכון חלקית. כך קורה לא פעם במקרים של מסורבי משכנתא הסבורים כי אין להם כל אפשרות לרכוש דירה, והם מוותרים על כך מראש. אך האמת היא שדווקא להם יש פתרון ייעודי ומותאם, קראו כאן, פתרון הכולל אפילו מספר אפשרויות שונות לבחירה. אז אם כך, מדוע בכלל קוראים להם מסורבי משכנתא? במאמר זה נסביר את המושגים הכלליים בנושא.

מיהם מסורבי משכנתא?

מסורבי משכנתא הם לרוב אנשים פרטיים שמסיבות שונות הבנקים לא מעניקים להם אשראי לצורך מימון משכנתא. לא מדובר בלקוחות שהיתה להם היסטוריה שלילית עם אחד מהבנקים, אלא בכל בנק שאליו יפנו – התשובה תהיה זהה: אין אישור למשכנתא. הסיבות לכך יכולות להיות מגוונות, ונמנים עליה אנשים שדירוג האשראי שלהם נמוך במיוחד, מסיבות שונות: פשיטת רגל והוצאה לפועל, פיגורים בהחזרי חובות בעבר, וסימנים נוספים מהעבר המעידים על התנהלות כלכלית לא תקינה. אותם אנשים כאמור יקבלו לרוב סירוב בכל בנק שאליו יפנו לקבל משכנתא, אולם בשנים האחרונות נוספו שחקנים אחרים למגרש, וגם למסורבי משכנתא יש סיכוי לקבל מימון בתנאים טובים.

הרפורמה בתחום המימון

בשנים האחרונות חלה רפורמה חשובה ומשמעותית בעולם המשכנתאות, וכעת לא רק בנקים יכולים להעניק אשראי למימון משכנתא, אלא גם גופים פיננסיים אחרים, שאינם בנקאיים. כך, גם מסורבי משכנתא יכולים לזכות בהלוואה ובתנאים טובים, בהלוואה הנקראת משכנתא חוץ בנקאית או אם תרצו משכנתא למסורבי משכנתא.

מה משמעותה של משכנתא חוץ בנקאית?

בעיקרה, משכנתא חוץ בנקאית אינה שונה מהותית מתנאי המשכנתא הניתנים על ידי הבנק, אלא שהיא גמישה יותר בתנאי הסף שלה ובאפשרות ההחזרים. כך, לרוב מסלול ההחזר יעמוד על פרק זמן ארוך יותר מכפי שניתן בבנק (אם כי ייתכנו לכך ריביות גבוהות יותר לעתים) וכן חשוב לדעת כי הריבית במקרה כזה תהיה צמוד לפריים – כך שבעתיד היא עלולה לעלות באם הריבית במשק תעלה באופן משמעותי. בין כך ובין כך, חשוב לזכור כי גם למסורבי משכנתא יש פתרון, ולמעשה גם אפשרות לבחור בין כמה גופים שונים – עובדה המאפשרת תחרות והבטחה לתנאים הטובים ביותר עבורכם, הלקוחות.

קראו גם: האם אנשים עדיין תולים תקווה בהגרלות מחיר למשתכן?

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest
איציק זרח

איציק זרח

כסטודנט עבד איציק בשיפוצים, והיום בזמנו הפנוי הוא שמח לכתוב מאמרים בתחום בתקווה שזה יעזור לאחרים.

אולי גם יענין אותך...

מנורות סולאריות

זה כבר הרבה זמן שהאדם מחפש פיתרונות יעילים ונוחים על מנת להחליף את השימוש באנרגיה מוכרת לכל אחד, האנרגיה שמגיעה כתוצאה מהשימוש בחשמל המופק כתוצאה

קרא עוד »
טיפול בעובש

איך נמנעים מעובש בבית?

אנשים רבים נאלצים להתמודד עם עובש תמידי בדירתם אשר חוזר שוב ושוב לאחר ניקיונותיהם הרבים. על כן חשוב להבהיר נקודה חשובה, העובש נוצר מרטיבות או

קרא עוד »